PIRIL PIRIL BİR GENCİ ÖLDÜRDÜLER

Pırıl pırıl bir genci öldürdüler, ne kazandılar  Türkiye barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ali İsmail Korkmaz'ın cenaze törenine katılmak üzere dün Antakya'ya geldi.
PIRIL PIRIL BİR GENCİ ÖLDÜRDÜLER
Cenaze töreni öncesinde Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Feyzioğlu, Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesine sert tepki gösterdi.    Üzücü bir olay üzerine Antakya'ya geldiğini, Ali İsmail Korkmaz'ı toprağa ve yüreklerine gömdüklerini söyleyen Feyzioğlu, “Ama O ölmeyebilirdi. Uzun yıllar mutlu, sağlıklı güzel bir hayat sürdürebilirdi. Çocukları olacaktı, ülkeye hizmetleri olacaktı, bunu O'na çok gördüler. O'nu vahşice katledenler ikinci defa öldüresiye dövenler, bu vahşeti alkışlayanlar, kışkırtanlar, ne kazandınız, elinize ne geçti. Pırıl pırıl bir delikanlıyı hayatımızdan kopardınız. Ne kazandınız. Nefret mi? Bu muydu amacınız? Bizde sizlerden nefreti çok görüyoruz. Nefrete bile değmezsiniz. Ama biz kurmak istediğiniz tuzağa düşmeyeceğiz. Aynı sofrada buluşmaya, size inat kucaklaşmaya devam edeceğiz.
    Özgürce bir yaşam istiyoruz. Mezhep, din, etnik köken, cinsiyet ne olursa olsun biz eşit yurttaşlık istiyoruz. Bundan başka da talebimiz yok. Evrensel hukuk ne istiyorsa onu istiyoruz.      
Ali İsmail Korkmaz yüreklerimizi yaka yaka gitti. Bu acının dindirilmesi için yetkililerin gereğini yapmasını bekliyoruz ve takipçisi olacağız. Ali İsmail Korkmaz'ın katillerini birileri korumaya kalkabilir, O katilleri koruyama kalkanların eline Ali İsmail'in kanı bulaşır. Bunu da unutmayız. Sonuna kadar takip ederiz” dedi.
Devletin polisinin halkı korumakla yükümlü olduğunu, Polisin halkın karşısında olmadığını, halkın da polisin düşmanı ilan edilmemesinin gerekliliğine vurgu yapan Feyzioğlu, “Halkı mezhebine, siyasi görüşüne göre ayıramazsınız halkı birbirine kıydıramazsınız. Siyasi iktidara karşı slogan atanları kendi meşrebinize göre koruyamazsınız. Bunu yaparsanız işlenen suça ortak olursunuz. Halkı birbirine kırdırmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Bunu başaramayacaksınız” dedi.   Feyzioğlu, konuşmasının sonunda “Amerikalı Sierra'nın katilini bulmak için gösterdiğiniz hassasiyeti, Abdullah Cömertin, Ali İsmail Korkmaz'ın katillerini bulmak içinde göstermenizi istemek suç mu? Bu şiddetten kim sorumluysa mutlaka gereği yapılmalı” mesajını iletti.