POLİS ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

03 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından ‘EngelSizsiniz’ etkinliği düzenlendi.
POLİS ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Antakya Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da düzenlenen etkinlikte konuşan Vali  Lekesiz, insanoğlunun yaratılanların en değerlisi ve şereflisi olduğunu ifade ederek, engelli olsun ya da olmasın her insanın anlaşılmaya ihtiyacı olduğunu, ancak engellilerin çok daha fazla anlaşılmaya ve desteğe ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Lekesiz,düzenlenen etkinliğe katılarak engellilere destek verdikleri için konuklara teşekkür etti.İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, engellilere yönelik olarak yürütülen projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kılıç, toplumların kadın, erkek, genç, ihtiyar, engelli ve engelsiz her kesimi ile gökkuşağını andırdığını, farklı renklerin, uyum içerisinde ahenkli duruş sergilemesinin, bir bütün olarak yeni manaların doğmasına ve güzelliklerin ortaya çıkmasına yol açacağını kaydetti.Hatay Sakatlar ve Gönüllüler Derneği Başkanı Sabit Köse ve Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Canbulat’ın engellilerin sorunlarına dikkat çeken konuşmalarının ardından, polis memurlarından oluşan Türk Halk Müziği Ekibi muhteşem bir konser verdi.
Seslendirdikleri birbirinden güzel türkülerle izleyenleri kimi zaman duygulandıran kimi zaman coşturan ekip, izleyenlerden tam not aldı.Engellilerin gönüllerince eğlendiği etkinlikte Antekeli Mesut Komedi Dans Üçlüsü de, sempatik gösterileri ile izleyenleri kahkahaya boğdu.Etkinlikte Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz’e ve İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’a engellilere desteklerinden dolayı şilt ve çiçek takdim edildi.

Etkinliği,VALİ  Lekesiz eşi  Zehra Lekesiz ile birlikte izlerken, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder, Vali Yardımcıları ve İl Müdürleri de eşleri ile birlikte izledi. Etkinliği aileleri ve yakınları ile birlikte büyük beğeni ile izleyen çok sayıdaki engelli vatandaşımız gönüllerince bir akşam geçirdiler.