Polis Pişirdi Öğrenciler Yedi

Öğrencilere yönelik piknikler düzenleyen emniyet mensupları, gençlerin üniversite hayatında suça itilmesini önlemeyi hedefliyor.

Polis Pişirdi Öğrenciler Yedi

  Gençlerle sağlıklı iletişim kurabilmek için, çeşitli sosyal aktiviteler tertipleyen polisler, çalışmalarını rehber öğretmen hassasiyetinde yürütüyor.Öğrencileri toplumsal olaylardan uzak tutmak ve kötü alışkanlıklara başlamadan önüne geçmek isteyen Dörtyol Emniyet Müdürlüğü örnek bir proje başlattı. Polis ile vatandaş arasındaki kaynaşmayı sağlama adına, kentte faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket eden Emniyet Müdürlüğü, öğrencilere yönelik uyuşturucu ve madde bağımlılığı önleme seminerleri, bilgi paylaşımı huzur toplantıları ve basit tedbirlerle suçtan korunma eğitimi veriyor.Son olarak hayata geçirilen Güvenli Gençlik, Güvenli Gelecek Projesi'yle Payas Endüstri Meslek Lisesi öğrencileriyle piknik yapan Toplum Destekli Polislik görevlileri öğrencilerle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Proje kapsamında Payas  Meslek Lisesi'nde öğrenim gören 300 kişilik öğrenci grubunu ağırlayan polisler, kendi elleri ile pişirdikleri etleri öğrencilere ikram etti. Payas sahili mesire alanında gerçekleştirilen piknikte, yemek yiyen öğrenciler daha sonra çuval, ip çekme ve yumurta kırma oyunları oynadı. Polis ağabeyleriyle halat çekme yarışı da oynayan öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Pikniğin son bölümünde ise polisler ve öğrenciler halay çekti, Ankara havası eşliğinde karşılıklı oynadı.Güvenli bir geleceğin genç nesillerin sağlıklı bir ortamda yetişmesine bağlı olduğunu söyleyen Dörtyol  Emniyet Müdürü Zekayi Altuntaşoğlu, "Özellikle ilçemizde lisede öğrenim gören ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize piknikler düzenliyoruz. Böylece hem onlarla tanışma fırsatı buluyoruz. Hem de sağlıklı iletişim kurarak her tür ihtiyaçlarında kendilerinin yanında olduğumuzu gösterme imkanı buluyoruz." dedi.

Polis Pişirdi Öğrenciler Yedi haberi 11 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  74995 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle