Polis vatandaşları suç ve suçlulara karşı uyarıyor

- Dörtyol İlçesine bağlı Payas beldesinde görevli Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, vatandaşları bilbordlara astığı afişlerle suç ve suçlara karşı uyarıyor.
Polis vatandaşları suç ve suçlulara karşı uyarıyor
 Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği yetkilileri yaptıkları açıklamada, suç ve suçlularla mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığını belirttiler.
     Bilgilendirme ve bilinçlenme kültürünün topluma kazandırılması ve tüm kesimlerinin suçlardan korunması yöntemlerinin anlatılması hususu ile ilgili olarak Payas beldesinde vatandaşların sık sık geçtiği caddeler, sahil, plaj, camiler, parklar ve okullarda büro amirliğince hazırlanan bilboardların belirlenen yerlere dikilmeyi başlanıldığı bildirildi.
     Suçları önlemede toplumsal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi gerektiğini ifade eden yetkililer, toplumun tüm kesimlerinin katılımını sağlayarak, güvensizlik kaygısının azaltılması, halka sunulan güvenlik hizmetlerinin verimlilik ve etkinliğinin artırılması, halkın güvenlik hizmeti memnuniyetinin yükseltilmesi ve güvenli yaşamın sağlamasına yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini kaydettiler.
     Dörtyol Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince hazırlanan, ''Toplumu Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Mini Bilboard'' projesinin Dörtyol Emniyet Müdürlüğü, Payas Belediye Başkanlığı, Dörtyol Milli Eğitim Müdürlüğü, Dörtyol Müftülüğü ve diğer kurumların işbirliğiyle yürütüldüğü belirtildi.
     Vatandaşlar, bilgilendirme amacıyla başlatılan projeden çok memnun olduklarını ve bunun önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade ettiler.