POP MUZIK SANATCISI MURAT BASARAN HATAY DA

POP MÜZİK SANATÇISI MURAT BAŞARAN -''TELEVİZYONDA YAYIMLANAN MÜZİK YARIŞMA PROGRAMLARI BANA ALDATMACA GELİYOR''

POP MUZIK SANATCISI MURAT BASARAN HATAY DA
Pop müzik sanatçılarından Murat Başaran, televizyonda yayımlanan müzik yarışma programlarını aldatmaca bulduğunu söyledi.
     Sanatçı Başaran, Payas Belediyesi'nin ramazan şenliklerine katılmak üzere bulunduğu Hatay'ın Kuzeytepe beldesinde düzenlediği toplantıda, 3 ay sonra yeni albümünün piyasaya çıkacağını kaydetti.
     Bugüne kadar 5 albüm yaptığını hatırlatan Başaran, özellikle son albümün de kendi yazdığı bestelerinin ağırlıkta olduğunu ve beğeni toplayacağını ümit ettiğini belirtti.
     Başaran, bir gazetecinin müzik yarışmalarıyla ilgili sorusu üzerine, ''Televizyonda yayımlanan müzik yarışma programları bana aldatmaca geliyor, inandırıcı gelmiyor. Genç yeteneklerin ümitleriyle oynanıyor. Bir anda gaz veriyorlar, 'sen star' olacaksın deniliyor. Bir ay sonra ise piyasadan siliniyorlar. O yüzden bu programları çok doğru bulmuyorum. Gençlere de tavsiye etmiyorum'' diye konuştu.
     Yine bir gazetecinin 12 Eylülde yapılacak halk oylamasında ''Evet mi, Hayır mı?'' oyu vereceksiniz sorusuna yanıt veren Başaran, ''Henüz bu konuda kararımı vermedim. Net olarak bir şey söyleyemiyorum. Fakat Anayasa maddelerinin bir çoğunun değiştiğini öğrendim, bunların arasında güzel değişikliklerde yapılmış. Yine de enine boyuna tartışarak, öğrenerek, 12 Eylülde kullanacağım oyumun rengini belirleyeceğim'' dedi.
     Sanatçı Murat Başaran bu akşam Payas Belediyesi'nin ramazan şenliklerinde konser verecek