PRESTİJ CADDE Mİ KARANLIK CADDE Mİ

Antakya Belediyesi’nin milyonlarca lira sarf ederek sözde prestijli cadde haline getirdiği Hürriyet Caddesi yine karanlıktan geçilmemesine vatandaşlar tepki gösteriyor.
PRESTİJ CADDE Mİ KARANLIK CADDE Mİ

Hürriyet caddesinde düzenleme yapıldığı günden bugüne kadar, gece ışıklandırmalarının düzenli yapılmadığını öne süren cadde esnafı, ‘İşyerlerimizin ışığı olmazsa, caddeden geçmek mümkün olmayacak’ tepkisinde bulundular.

Caddenin baştan sona kadar hemen her akşam karanlıkta olduğunu ve saat 21.00-22’den sonra gerek Vakıf işhanı gerekse Ulu cami önündeki alanın oto park kullanıldığını ifade eden cadde esnafı, ‘Antakya Belediyesi yetkililerini, akşam saatlerinde bu caddede gezinti yapmaya çağırıyoruz. Prestijli olan caddenin nasıl bir görüntüye büründüğünü gelsinler gözleriyle görsünler.
 Antakya’nın bir nevi can damarı olan yolun karanlık içerisinde bırakılması gerçekten bizleri son derece şaşırtıyor. Acaba ışıkların yanmamasından Belediye’nin üst düzey yöneticilerinin haberleri yok mu? Veya bu üst düzey yöneticileri şehirde dolamıyorlar mı? Bir iş yaptılar, bari arkasını getirsinler. Sürekli caddenin karanlıkta kalması, biz işyeri sahiplerini tedirgin ediyor’ serzenişinde bulundular.

Daha önceleri de aynı şikâyeti yaptıklarını ve yine yerel gazetelerde yer aldığını kaydeden cadde esnafı, prestijli caddenin bu karanlık halinden kurtarılmasını istediklerini açıklamalarında yer verdiler.