PTT KURUMUN ÖZELLEŞTİRİLMESİNİ İSTEMİYORUZ

Türk Haber Sendikası Hatay Şube Başkanı Ahmet Yüksel, millete 170 yıldır hizmet eden tarihi bir kurum olan PTT'nin tarih olmasını istemediklerini söyledi.
PTT KURUMUN ÖZELLEŞTİRİLMESİNİ İSTEMİYORUZ
 Yüksel, üyelerle birlikte PTT Bankalar Şubesi önünde yaptığı basın açıklamasında, ülkenin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT'nin Anonim Şirketi (A.Ş.) yapılma çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü, sendikanın PTT'nin şirket olmasına kesinlikle karşı olduğunu ifade etti.
     Kurumun şirketleşmesi yerine özerk hale getirilmesinden yana olduklarını kaydeden Yüksel şöyle devam etti:
     ''PTT yönetimine mali ve idari özerklik verilerek kurumun ve çalışanların geleceği karanlıktan kurtarılmalıdır. PTT A.Ş. yapıldığında kurumda çalışanların akıbetinin yarın ne olacağını bilmiyoruz. ülkemizde kurumların şirket yapıldıktan sonra ortaya çıkan sonuçları ortada. Milletimizin 170 yıldır hizmetinde olan ve en ücra köşesine kadar kamu hizmetini yerine getiren tarihi bir kurumun tarih olmasını istemiyoruz''

     Yüksel, PTT'nin zarar eden bir kuruluş olmadığını, yaklaşık 37 bin kişiyi istihdam eden büyük öneme sahip bir kuruluş olduğunu söyledi.
     Özel sektörün kar amacı güttüğünü, kar etmediği bölgelere hizmet götürmesi söz konusu olmadığını belirten Yüksel, ''Bu bölgelere nasıl hizmet gidecek. Türk Telekom da aynı anlayışla özelleştirilmişti. rekabet açılacak, hizmetler ucuzlayacak denilmişti. fakat bu durum olmadı. Çünkü özel sektör karın yoğun olduğu bölgelerde hizmet vermektedir'' diye konuştu.
     Bu sebeplerden dolayı PTT'nin şirket yapılmasından vazgeçilmesi gerektiğini belirten Yüksel, özerk hale getirilmesinin en doğru karar olacağını söyledi.