RAMAZAN BAYRAMI COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞADI

Hatay’da, önceki yıl olduğu gibi bu yıl da halka açık alanda gerçekleştirilen Ramazan Bayramı kutlama programına, halkın katılımı yoğun oldu
RAMAZAN BAYRAMI COŞKUSUNU BİRLİKTE YAŞADI
09 Eylül 2010 Perşembe günü 13.15 ile 15.00 saatleri arasında Antakya Belediye Parkı’nda gerçekleştirilen Ramazan Bayramı kutlama programına, Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz,  Hatay Milletvekilleri Fevzi Şanverdi, Gökhan Durgun, Fuat Çay, 2'nci Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı P. Kd. Alb. Mehmet Semih Erdoğan, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Baro Başkanı Av. Sinan Akgöl, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen, siyasi parti temsilcileri, belde belediye başkanları, resmi kurum ve kuruluşların müdürleri, dini vakıf ve cemaatlerin temsilcileri ile yüzlerce vatandaş katıldı.

        Kutlamalara halkın gösterdiği yoğun ilgi ve katılım, Vali Lekesiz’in talimatıyla geçtiğimiz yıl başlatılan ‘dini bayramların halkın da rahatlıkla katılabileceği açık alanlarda kutlanması gerektiği’ düşüncesinin doğruluğunu bir kez daha kanıtladı.

        Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz,  bayramların Devlet ile halkın kaynaşmasına vesile olan müstesna günler olduğuna ve bunu iyi değerlendirmek gerektiğine dikkat çekti.

        Daha önceki yıllarda kapalı mekânlarda gerçekleşen bayram kutlamalarına halkımızın rahatlıkla katılamadığını ifade eden Vali Lekesiz, “Oysa bu özel günlerde halk ile Devletin buluşması oldukça önemlidir. Devlet ricalinin halktan aldığı güç, halkın da Devletinden aldığı güç, birlik ve beraberliğin, karşılıklı güvenin pekişmesi açısından büyük önem taşır. Bu düşünceden hareketle, bayram kutlama programlarının vatandaşlarımızın da rahatlıkla katılabilecekleri açık alanlarda yapılmasını sağladık. Bugünkü yoğun ilgi ve katılım, ne kadar isabetli bir karar verdiğimizin bir göstergesidir. Bu bayram coşkusunu bizimle yaşamak için gelen vatandaşlarımıza ve organizasyondaki katkılarından dolayı Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim.” dedi.

        Vali Lekesiz, binlerce yıldır farklı dinleri ve kültürleri bir arada barındıran, medeniyetler beşiği güzel kentimizde dini bayramların halka açık alanlarda kutlanmasının, her dinden ve her görüşten insanın da bu coşkuya ortak olmasını sağladığını sözlerine ekledi.

        Kutlamalara yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ise, bayram coşkusunu Devlet büyükleriyle paylaşmaktan son derece büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek, uygulamadan dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ettiler.

        Bu birlik ve beraberlik tablosunu ölümsüzleştirmek için devlet büyükleri ile vatandaşlar, bayramlaşma töreninin ardından toplu fotoğraf çektirdi.