REFİK ERYILMAZ DAN SORU ÖNERGESİ

CHP Hatay Milletvekili Av.Refik ERYILMAZ; IŞİD terör örgütü militanlarının üzerinde yakalanan “Makine Kimya Endüstrisi” damgalı mühimmatları TBMM gündemine taşıdı.
REFİK ERYILMAZ DAN SORU ÖNERGESİ
Milletvekili ERYILMAZ; Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde aşağıdaki soruları yöneltti. Ulusal ve Uluslararası basın kaynaklarına yansıyan iddialara göre Suriye ve Irak Kürdistan Bölgesi’ne gerçekleştirdikleri kanlı saldırılarla dünya kamuoyunun tepkisini çeken IŞİD terör örgütünün elinde, “Makine Kimya Endüstrisi” damgalı mühimmat olduğu ileri sürülmüştür. Erbil yakınlarında Peşmerge ve ABD güçleriyle girdikleri çatışmalarda hayatını kaybeden IŞİD militanlarının üzerinde bulunan mühimmatların tek tek incelenmesi sonucunda mühimmatların MKE damgası taşıdığı hatta birisi Erbil’de olmak üzere birkaç farklı yerde IŞİD militanları tarafından bombalı terör eylemlerinde kullanılan mühimmatın da MKE damgalı olduğuna yönelik ABD’li güvenlik uzmanları tarafından rapor hazırlandığı iddiaları gündeme gelmiştir. Basın kaynaklarına yansıyan bu iddialar ülkemizi uluslararası arenada terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir pozisyona düşürmenin ötesinde bölgesel güvenliğimizi de tehdit eder bir nitelik taşımaktadır. Bu çerçevede;1.    Basın kaynaklarına yansıyan Suriye ve Irak Kürdistan Bölgesi’nde düzenledikleri kanlı saldırılarla dünya kamuoyunun tepkisini çeken İŞID terör örgütü militanlarında MKE damgalı mühimmatların ele geçirildiği haberlerine yönelik gerek hükümet yetkilileri gerekse tarafınızdan herhangi bir yalanlamada bulunulmamıştır. Bu iddialar doğru mudur? Bu iddialar hakkında kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz? 2.    Basın kaynaklarına yansıyan bu iddialar ülkemizi uluslararası arenada terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir pozisyona düşürmenin ötesinde bölgesel güvenliğimizi de tehdit eder bir nitelik taşımaktadır. Basına yansıyan bu iddialar karşısında tarafınızdan herhangi bir inceleme başlatılmış mıdır? 3.    Erbil yakınlarında Peşmerge ve ABD güçleriyle girdikleri çatışmalarda hayatını kaybeden IŞİD militanlarının üzerinde tespit edilen mühimmatların hatta bölgede İŞID terör örgütünün üstlendiği birkaç bombalı saldırıda da bu mühimmatların kullanıldığına yönelik iddialar doğru mudur? Bu iddialar hakkında ABD’li güvenlik uzmanları tarafından hazırlandığı iddia edilen rapor tarafınızla paylaşılmış mıdır? Şayet paylaşıldı ise bu raporun içeriği nedir?
REFİK ERYILMAZ DAN SORU ÖNERGESİ haberi 23 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  34160 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle