Refik Eryılmaz ile Hasan Akgöl Suriye’ye gidecekler.

CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ile Hasan Akgöl, uzun süredir Suriye’de tutuklu bulunan gazeteciler Başar Kadumi ve Cüneyt Ünal'ı getirmek için Suriye’ye gideceklerini açıkladılar.

Refik Eryılmaz ile Hasan Akgöl Suriye’ye gidecekler.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Milletvekili Refik Eryılmaz, Yaklaşık olarak bir ay önce Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmeye gittiğinde kendisine Türk gazetecilerin orada tutuklu bulunduğunu ve bunların bırakılmasını istediğini belirterek, ‘Ancak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad böyle bir şeyden haberi olmadığını söyledi ve böyle bir şey varsa yardımcı olacağı sözünü verdi” ifadesinde bulundu.

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, daha sonra yetkililerin gazetecilerin ellerinde bulunduğunu ve heyet olarak gitmeleri halinde kendilerine teslim edeceklerini belirttiklerini açıklayarak, “Bizde bir heyet oluşturduk ve yakında Suriye’ye giderek bu gazeteci arkadaşlarımızı getireceğiz” dedi

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Türk gazeteci Cüneyt Ünal’ı bildiğini ancak diğer gazetecinin konumunun ne olduğunu bilmediğini söyleyerek, “Bizim amacımız iki gazeteciyi kurtarmak ve Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Amacımız siyaset değil insani yardım amacıyla parçalanmış iki aileyi birleştirmektir” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’de yaptığı açıklamada, amaçlarının siyaset yapmak değil parçalanmış aileleri birleştirmek olduğunu söyleyerek, “Bu amaçla oluşturduğumuz bir komisyon ile birkaç gün içerisinde Suriye’ye giderek bu gazeteci arkadaşlarımızı Türkiye’ye getireceğiz” açıklamasında bulundu.