Rektör Güder'den CHP ve MHP ziyareti

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, üniversitenin kuruluşunun 20. yıldönümü dolayısıyla AK parti ziyaretinin ardından CHP ve MHP'ye de ziyarette bulundu.
Rektör Güder'den CHP ve MHP ziyareti
Rektör Güder, CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu'na yaptığı nezaket ziyaretinde, “Üniversitemiz 20. yılını doldurdu bu sürede 33.500 öğrencisiyle bir ilçe büyüklüğünde bir üniversiteyi oluşturmayı başardık. Elbette üniversitenin akademik ve idari çalışanları olarak biz bu büyümeyi yolunda çalışırken bir taraftan da toplumun değişik kesimlerinden sürekli olarak destek aldık, desteklendik. Üniversitemizi büyütmek, geliştirmek adına ikili ilişkiler kurduk. Her dönemde önemli desteklere sahip olduk.
Bu kapsamda gerek üniversitenin mali ihtiyaçlarının giderilmesinde yıllar içerisinde siyasi partilerimizin, milletvekillerin mecliste, bakanlıklarda üniversitemize destekler sağlarken il içerisinde de Valiliğimiz Kaymakamlığımız, Bakanlıklarımız, siyasi partilerimizin İl ve İlçe Başkanlıkları, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz, Ziraat Odalarımız, Diş Hekimleri Odamız gibi pek çok odalarımız, Ticaret ve Sanayi Odalarımız, Borsalarımız, Organize Sanayi Bölge Müdürlüklerimiz bir yandan da yükseköğretimin kaliteli ve güvenli şartlarda yürütülmesi için kolluk kuvvetlerimiz, adalet mekanizmamız çeşitli vesilelerle üniversiteye katkılar sağlamış oldular.20 yılda üniversitemizin büyümesi yolunda katkıda bulunanlara gerek şahıslarına gerekse şahıslarında kendisinden önce aynı görevlerde bulunmuş haleflerine ve çalışma arkadaşlarına, onların şahsında teşekkür etmeye çalıştık, bugünde bu vesileyle Cumhuriyet Halk Partisi'nin İl Başkanlığı'nı ziyarete gelmiş bulunduk ve kendilerine sizlerin huzurunda üniversitemiz adına hazırlamış olduğumuz bu çerçeveyi takdim ederek üniversitemize şimdiye kadar yapılmış olan katkıları dolayısıyla kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.Rektör Güder, ziyaret programı çerçevesinde MHP İl Başkanı Adnan Akdaş'a yaptığı ziyarette; “Tüm toplum kesimlerinde mali kaynaklarda destek alan üniversitemiz ikili ilişkilerde ortak projeler gerçekleştirerek ve manevi anlamda destekler alarak eğitim yolunda hızlı bir büyüme sağlamıştır. Bu büyümemiz sadece kendimize ait bir çalışmayla değil tüm toplumun desteğiyle oldu. Bu anlamda toplumdan desteği olan herkese teşekkür etmenin önemli olduğunu, gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu düşünceyle hareketle 2 hafta evvel Sayın Valimizden başlayarak yaptığımız ziyaretlerde siyasi parti temsilcilerimize de teşekkür etmeyi düşündüğümüzden, bugün ilimizdeki Parti İl Başkanlıklarına ziyarette bulunduk. MHP adına size ve sizin şahsınızda bütün MHP Temsilcilerine teşekkür plaketini sunuyorum.” dedi.