REKTÖR KAYA NIN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI‏

Bugün, tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden Aziz şehitlerimizi anmanın onurunu yaşıyoruz.
REKTÖR KAYA NIN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI‏
Çünkü Çanakkale’de dünyanın en güçlü donanmalarına ve ordularına karşı, Türk Milleti topyekûn genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle birlik ve beraberlik içerisinde bağımsızlığı için eşsiz bir direniş örneği sergilemiş ve zafer kazanmıştır.Türk Milleti, her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanan ülkemizin bugünlere ulaşması için sayısız zorluklara göğüs germiştir. Bizler de hep beraber, şehitlerimizin bıraktığı emanetin değerinin şuuru içinde şehitlerimizi gönüllerimizde yaşatarak, ilimizi ve ülkemizi geleceğe taşıyacağız.
Milletimizin karşısına çıkan zorlukları aşma hususunda güçlü iradesinin simgesi olan Çanakkale Destanı, çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin en güçlü ilham kaynağı olmuştur. Bu vatanı Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda bizlere vatan kılmak için canlarını feda eden şehitlerimize borçlu olduğumuzu asla unutmayacağız. Bu nedenle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
Ruhları şad olsun.
Prof. Dr. Hasan KAYA
Rektör


 
REKTÖR KAYA NIN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI‏ haberi 17 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine tarafından  905 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.