Reyhanlı-Antakya Arası Duble Yol Çalışması

BELEDİYE BAŞKANI ŞANVERDİ: -''KASIMDA HİZMETE GİRECEK 36 KİLOMETRELİK DUBLE YOL KAZALARI ÖNLEYECEK VE CİDDİ EKONOMİK YARARLAR SAĞLAYACAK''
Reyhanlı-Antakya Arası Duble Yol Çalışması

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, kasım ayında hizmete girecek olan 36 kilometrelik ''Reyhanlı-Antakya Duble Yol''un kazaları önleyeceği gibi, ciddi ekonomik yararlar sağlayacağını belirtti.
     Şanverdi, yazılı açıklamasında, Reyhanlı-Antakya arasındaki bölünmüş yolun, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in de çabasıyla duble yol olduğunu, çalışmaların hızla sürdüğünü kaydetti.
     Cilvegözü Gümrük Kapısı nedeniyle, Reyhanlı-Antakya yolunun büyük önem kazandığına dikkati çeken Şanverdi, şöyle devam etti:
     ''Üzerinde önemle durduğumuz ve kentlerimizin altyapısının güçlenmesi bakımından son derece önemli projelerden bir tanesi olan, Reyhanlı Antakya bölünmüş karayolu projemiz taşıt trafiği açısından yoğun olan güzergahta da trafik yükümüzü azaltmakla beraber konforlu ve güvenilir bir seyahat sağlayacaktır. Yol yapımındaki firmalar, işlerini kaliteli malzemeyle, en iyi şekilde yürütmek ve yolları biran önce tamamlamak için çaba içindedirler. Bütün çalışmaları yakından takip etmekteyiz. Kasımda hizmete girecek 36 kilometrelik duble yol sayesinde trafik kazaları önlenecek, ayrıca ciddi ekonomik yararlar sağlanacak. Hepsinden önemlisi de Cilvegözü Gümrük Kapısı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin sürekli kullandıkları yolda yığılmalar önlenecek.''
     Şanverdi, Hatay'ın uluslararası taşımacılıkta İstanbul'dan sonra ikinci konumda bulunduğunu, yurt dışına mal taşıyan tırların da bu güzergahtan emniyetli ve güvenli geçiş yapacaklarını da kaydetti.