REYHANLI DA ŞEHİDİNE SON GÖREV

Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Selahattin Recep Güç, memleketi Hatay'da toprağa verildi -Adalet Bakanı Ergin'in de katıldığı cenaze töreninde, terör örgütü aleyhinde sloganlar atıldı
REYHANLI DA ŞEHİDİNE SON GÖREV
  Diyarbakır'dan askeri uçakla Hatay Havaalanı'na getirilen Güç'ün cenazesi, buradan, Reyhanlı'daki baba evine götürüldü.
     Yakınlarından helallik alınmasının ardından şehit Güç'ün Türk bayrağına sarılı tabutu, Çifte Minareli Mehmet Ekmen Camisi'ne getirildi.
     Buradaki törene katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, baba Yusuf Güç'e başsağlığı dileğinde bulundu.
     Şehit Güç'ün 2 ay önce evlendiği eşi Melisa Güç törende ''Doyamadım sana'' diyerek gözyaşlarına boğuldu. Şehidin annesi Jale Güç, tören alanındaki askerlerin yüzünü okşayarak, ''Allah'ım sizi korusun, esirgesin. Siz de benim evladımsınız'' diye ağladı.
     Kardeşi Mustafa Güç'ün iki yıl önce elektrik akımına kapılması sonucu hayatını kaybettiğini belirten şehidin ablası Fatma, ''Selahattin'im de gitti. Ben buna nasıl dayanacağım'' dedi.

     Şehit Uzman Çavuş Güç'ün cenazesi, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'nun öğle namazını müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından Bayır Şehitliği'nde toprağa verildi.
     Törene, Güç'ün ailesi, yakınları ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, askeri ve sivil yetkililer ile vatandaşlar katıldı.
     Törene katılan Reyhanlılılar, cenazenin şehitliğe götürülüşü sırasında terör örgütü aleyhine sloganlar attı.
     Dün, Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 9 asker ve 1 köy korucusu şehit olmuş, 4 asker de yaralanmıştı.