REYHANLI dan AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI

Reyhanlı ilçesinde faaliyet gösteren ''Gönül Pınarı Yardımlaşma Derneği'' yöneticileri, ''İnsanlık için el ele kampanyası'' kapsamında Somali'ye 5 bin TL değerinde gıda yardımında bulundular.
REYHANLI dan AFRİKA'YA YARDIM KAMPANYASI
 Gönül Pınarı Yardımlaşma Derneği 2. Başkanı Selma Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afrika'da yaşanan en büyük açlık, kuraklık ve hastalık nedeniyle ölümlerin arttığını, buna her ülkenin duyarlı davranması gerektiğini söyledi.

     Türk halkının bu gibi olaylara çok duyarlı yaklaştığını ifade eden Arslan, şöyle devam etti:
     ''Dernek üyeleri önce tüm işyeri ve evleri tek tek dolaşarak 'Afrika'ya yardım' topladıklarını anlatarak zarf bıraktılar. Daha sonra da aynı işyeri ve evlere dönerek zarfları geri topladılar. Bu arada, zarf bıraktığımız vatandaşlara da olayın hassasiyetini anlattık. Duyarlı vatandaşların desteğiyle topladığımız zarfları açtık. 5 bin TL para toplandığını gördük. Bununla, pirinç, makarna, bulgur, çocuk bezi gibi temel ihtiyaçları aldık. Gıda maddelerini AFAD'a teslim ettik. Afrika'da yaşanan en büyük kuraklık ve açlık sorunu nedeniyle ölen çocukları görmezden gelmemiz düşünülemezdi. Yardımlarımızı sürdüreceğiz.''
     Arslan, konuşmalardan sonra 5 bin TL değerindeki gıda ve diğer malzemeleri AFAD yöneticilerine belge karşılığında teslim etti.