REYHANLI DAN CÖMERT AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI

Reyhanlı saldırısında hayatını kaybeden Oğulcan Tuna’nın babası Ahmet Tuna, Ablulah Cömert’in babası Ali Edip Cömert’e sarılarak, Acımız bir derdimiz bir Bu memleket bizim, kardeşçe yaşayacağız.” dedi.
REYHANLI DAN CÖMERT AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI
Reyhanlı ilçesinden, aralarında 11 Mayıs patlamalarında yakınları ölenlerinde yer aldığı bir grup önceki gün, Gezi Parkı protestolarına destek eylemlerinde yaşamını yitiren Abdullah CÖMERT’in ailesine ziyarette bulundu, başsağlığı diledi, acılarını paylaştılar. Taziye ziyaretinde CHP Hatay milletvekiliHasan AKGÖL ve CHP il başkanı Servet MULLAOĞLU,Reyhanlı ilçe Başkanı Tamer APİŞ’de yer aldı.    Eğitim-Sen Reyhanlı temsilciliği ve Emek Partisi il örgütü tarafından organize edilen ziyarette, Reyhanlı patlamalarında 17 yaşındaki evladı OĞULCAN TUNA’yıkaybeden Ahmet TUNA, Abdullah CÖMERT’in babası Edip CÖMERT’e sarıldı, başsağlığı dileğinde bulundu ve “Acımız bir derdimiz bir. Bu memleket bizim, kardeşçe yaşayacağız. Bizi kimse ayıramaz. Biz etle tırnak gibiyiz.
 
Bunu herkes böyle bilsin” dedi. Oldukça duygulu bir atmosferde gerçekleştirilen ziyarette, Ahmet TUNA, 11 Mayıs’taki patlamalarda henüz 17 yaşındaki evladını kaybettiğini, acılarının büyük olduğunu söyledi, aynı duyguları taşıyan cömert ailesinin acılarını paylaşmak üzere geldiklerini bildirdi. Antakya halkının, alevi derneklerinin, siyasi partilerin kendilerine taziye ziyaretinde bulunduğunu acıyı kendileriyle paylaştıklarını söyleyen Ahmet TUNA, yine bir şehit babası olan Edip CÖMERT’i ziyaret ettiklerini bildirdi.  CÖMERT ailesi adına konuşma yapan Dr. M.Ali ÇETİN, ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade etti ve birlik, beraberlik mesajları vererek, “Biz Türk Halkı olarak Alevi’si, Sünni’si Hıristiyan’ı, Yahudi’si, Ermeni’si, Laz’ı Çerkez’i olarak aynı vatan aynı bayrak altında biriz. Bizi bölemeyeceklerini herkes görüyor. Reyhanlı patlamaları dolayısıyla çok üzüldük. Umarım bir daha böylesi kötü olaylar yaşanmaz, barış içinde yaşarız. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için” dedi.