Reyhanlı MYO Senato Bildirisi

Hatay Valiliği ve üniversitemiz işbirliği ile "Reyhanlı İlçesi Sosyal Destek Eylem Planı" kapsamında Üniversitemiz senatosu Reyhanlı'daki psiko-sosyal ortama destek verebilmek için 15 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı'da tek gündemle toplanma kararı almıştı.
Reyhanlı MYO Senato Bildirisi
 Bu karara istinaden Üniversitemiz Senatosu Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder başkanlığında Reyhanlı Meslek Yüksekokulu'nda toplanarak Reyhanlı halkını destek amaçlı aşağıdaki bildiriyi yayınlama kararı almıştır.
Anadolu coğrafyasında kadim uygarlıklar ve medeniyetler kurmuş olan aziz milletimizin tarihin her döneminde belirli acılarla karşılaştığı dönemler olmuştur.Mazlum ve mağdur milletlere her defasında yardım eli uzatan değerli milletimiz karşılığında çoğu kez acı ve ıstırap dolu bedeller ödemek zorunda kalmıştır. Bölgesinde tüm komşularıyla barış içerisinde bir arada olmayı yegâne gaye edinen Türk Milleti körfez savaşı sırasında Iraklı mültecilere yardım ederken, uluslararası mali ambargodan dolayı büyük bir zararı göğüslemeyi bilmiştir.
Bu günlerde komşumuz Suriye'de yaşanan iç savaşın mağdurlarına da, akrabalık bağları ve ortak tarih münasebetiyle, her türlü insani yardım ve destek sağlanmaktadır. Milletimiz Suriye iç savaşından dolayı bölgesel ve uluslararası ticarette yaşanan tüm zorluklara da öncekiler gibi hayatın gerçeği ve insanlığın gereği olarak katlanmayı bilmiştir.Ancak, Reyhanlı'da gerçekleştirilen haince terör saldırısı, ödememiz gereken bir bedelin ötesine geçerek, doğrudan doğruya Milli birlik ve bütünlüğümüzü hedef almıştır.Bugüne kadar ülkemizin korunması ve milletimizin esenliği için her türlü fedakârca çalışmayı yürüten güvenlik güçleri ile bürokrasimizin üstün gayretleri saldırının faillerini bulacağına ve gereken cezaya çarptırılmak üzere adaletin önüne çıkaracağına yürekten inanmaktayız.Mustafa Kemal Üniversitesi Senatosu olarak, bu milletin bir parçası olmamız nedeniyle, yapılan saldırıyı bizlere de yapılmış saymaktayız. Bu hain saldırıda şehitler ve yaralılar veren başta Reyhanlı'lı kardeşlerimiz olmak üzere tüm milletimizin acısı, kederi ve üzüntüsü bizim de acımız, kederimiz ve üzüntümüzdür. Her şartta ve durumda halkımızın yanında olacağız. Acılarını ve kederlerini azaltmak için hizmetlerinde bulunacağız.Başta tüm resmi ve özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarını ve değerli Hataylıları Reyhanlı'yı yeniden imar etmek, vatandaşlarımızın acısını dindirmek, maddi ve manevi kayıplarına katkıda bulunmak üzere davet ediyor, bu çağrımızı tüm kamuoyu ile saygıyla paylaşıyoruz.
Reyhanlı MYO Senato Bildirisi haberi 17 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  39045 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle