REYHANLI ŞEHİTLERİ ANILDI

11 Mayıs 2013’te düzenlenen bombalı saldırı da 52 kişinin ölümüne 146 kişinin yaralanması ile ilgili Antakya 75. Yıl bulvarı Hatsu kavşağında anma etkinliği gerçekleştirildi. 
REYHANLI ŞEHİTLERİ ANILDI
Anma etkinliğine Hatay Büyük şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir bombalı saldırısı ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi; “ Tarihimizin en kanlı terör saldırısı olarak nitelediğimiz saldırının ikinci yılında ölen kardeşlerimizi anmak için buradayız.Vahşice insanlık dışı saldırının İlimizin Reyhanlı İlçesinde yaşanmış olması nedeniyle acımız ve üzüntümüz büyük. Hatay İl’imiz kültür dokusuyla, farklı dil ve mezheplerin barış ve huzur içinde yaşadığı bir yerdir. Ülkemizde ve dünyada örnek bir konuma sahiptir. Bu dokuyu bozmak isteyen güçler var. Ve biz Hatay halkı olarak bu yanlışların farkındayız. Bu kirli oyunlara karşı birbirimizle daha fazla kenetlenerek izin vermeyeceğiz. Bu ve benzeri insanlık dışı saldırıların son bulmasını istiyoruz. İnsanlık adına ilimizde, ülkemizde ve dünyada bu acıları, ölümleri bir daha yaşamak istemiyoruz.Uluslararası terörizm insanın canına direkt hedef alan eylemler düzenlemektedir. Bu vahşice eylemlerin kim tarafından yapıldığı, kimler tarafından beslendiği, devlet yetkililerin objektif yaklaşımlarla halkımızla paylaşmalı ve bir an evvel saldırının faili veya faillerinin ortaya çıkarılması sağlanmalıdır. Bombalı saldırıda ölen 52 kardeşimizin 2. yılında rahmetle anıyor ailelerine, yakınlarına sabır diliyorum.”
REYHANLI ŞEHİTLERİ ANILDI haberi 18 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  2220 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle