Reyhanlı'da Gazi ve Şehit Yakınlarına İftar

Reyhanlı İ Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla gazi ve şehit ailelerine iftar verdi.
Reyhanlı'da Gazi ve Şehit Yakınlarına İftar
Yenişehir'de Saklı Bahçe'deki iftar yemeğine AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler, Vali Yardımcısı Mehmet Eriş, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, İlçe Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, iş adamları, STK başkan ve temsilcileri, gazi ve şehit yakınları, il genel ve belediye meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarları, daire amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.Kuran-ı Kerim okunması ve Antakya Belediyesi Mehter takımının gösterilerinin sunulduğu iftardan sonra konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı halkının kötü oyunlara alet olmayacağını ve fırsat vermeyeceğini söyledi.AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar da, "Allah bizlere böyle sıkıntılar böyle imtihanlar yaşatmasın. Birlik beraberliğin ülkemizin güçlenmesi dünyaya örnek bir ülke haline gelmesini çekemeyenler bölgemizde oyunlar oynamaya çalışacaklar. Ama Allah’ın izniyle sizlerin iradesi sizlerin ülkemize olan vatanımıza bayrağımıza olan sevgisi sevdası karşısında kimsenin bu güzellikleri bozmaya gücü yetmeyecek" dedi.Milletvekili Mehmet Öntürk ise millete rağmen bir iktidara karşı durmayı asla kabullenemeyeceklerini belirterek, "Biz siyasilerin belediye Başkanlarımızın Milletvekillerimizin yöneticilerimizin eksikleri olabilir. Bu son yapılanlara rağmen bizlere düşen sıkı sıkı kenetlenmek birbirimize sahip çıkmak bu milletin iradesini heba ettirmemek. Önümüzde seçimler var. Bu seçimlerde hem Hatayımızda, ülkemizde, büyükşehrimizi, Reyhanlı ve tüm ilçelerimizi alıp Türkiye genelinde oylarımızı artırarak bu işleri yapmak isteyenlere en güzel dersi orada vereceğiz. Saflarımıza fitneyi sokmamamız lazım. Birbirimizin eksiğini görme yönünü değil eksiğimizi kapatma yönünü tercih etmeliyiz. Reyhanlılılar bunu en iyi yaşayan ilçelerden bir tanesi. Birbirimize sahip çıkmamız lazım. Kötü niyetli olanların niyetini sandıkta hep beraber gömeriz" şeklinde konuştu.
 
Milletvekili Adem Yeşildal, 11 Mayıs'ın Türkiye ve Reyhanlı için önemli bir gün olduğunu belirterek şunları söyledi:"Maalesef o gün Reyhanlımızın göbeğinde menfur bir saldırı gerçekleşti. O günden bu yana yaşadığımız süreci sizler en yakın yaşamış insanlar olarak bizden iyi biliyorsunuz. Reyhanlılı kardeşlerimizi bir kere değil bin kere değil milyon kere sayıların sonuna kadar tebrik ediyorum. Çünkü Reyhanlı’daki o menfur saldırı ile çok ciddi belki ülke çapında bölge çapında büyük olaylar başlatılmak istendi. Bölgemizin hassasiyetleri 11 Mayıs’ta yapılan o saldırı ile kaşınmak istendi. Hatayımızdaki birlik beraberlik ortamına dinamit yerleştirildi. Reyhanlılı kardeşlerimiz acıyı taş gibi bağrına bastı. Sabır dedi. Sabır etti. Reyhanlının Hatay’ın ve Türkiye’nin birlik beraberliğine helal gelmesin diye acısını yüreğine bastı. Reyhanlımızı Reyhanlılı kardeşlerimizi bu sağ duyulu yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyorum."AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da konuşmasında, "Gün ülkemiz için birlik günü. Mayıs ayında Reyhanlı ilçemizde yaşadığımız, Türkiyemizi hedef alan içinde Allah korkusu besleyen her Müslüman insanı hatta tüm insanlığı derinden yaralayan acıyı hep birlikte yaşadık. Reyhanlılı hemşehrilerimizi bu acılı günlerinde birbirlerinin acılarını hafifletmek yaralarını sarmak için yarış içerinde olduklarına tanık olduk" ifadelerini kullandı.