Reyhanlı’da Şehit Acısı

Bingöl’ün Karlıova İlçesi’nde şehit düşen polislerden Cuma Mercimek’in Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki baba evine ateş düştü. Şehit Cuma Mercimek, 3 ay önce evlenmişti.
Reyhanlı’da Şehit Acısı
Bingöl'ün Karlıova'da mayınlı saldırıda şehit olan Cuma Mercimek Hatay'da toprağa verildi. Çevik kuvvet ekibini taşıyan minibüsün geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan 26 yaşındaki Cuma Mercimek'in Türk bayrağına sarılı tabutu Reyhanlı ilçesindeki evine getirildi. Evin çevresinde polis geniş güvenlik önlemleri alırken, şehidin yakınlarının feryatları yürek dağladı.Büyük bir Türk bayrağı asılan baba ocağından alınan şehidin cenazesi daha sonra TOKİ Camisine götürüldü. İki ay önce görkemli bir düğünle evlenen polisin eşi Ayşe Mercimek, annesi ve kardeşleri ise Türk bayrağına sarılı tabutu görünce ağıtlar yaktı.Törene katılanlar "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar atarak teröre tepki gösterdi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in de katıldığı cenazede Reyhanlı halkı şehidini son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Cuma Mercimek öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kümeevler şehitliğinde toprağa verildi.
Reyhanlı’da Şehit Acısı haberi 19 Eyl 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  259460 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle