Robert Koleji Öğrencileri İskenderun da

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu ile Özel Amerikan Robert Koleji Arasında Yapılan İş Birliği Kapsamında Her İki Okulun Öğrencileri Kaynaşma ve Tanışma İmkanı Buluyor.
Robert Koleji Öğrencileri İskenderun da
9-15 Ağustos tarihleri arasında Amerikan Robert Kolejinden 64 öğrenci ve bir danışman okula geldi. Ticaret ve Sanayi Odası ilköğretim Okulu 5,6,7. sınıflara yönelik bilim, sanat, tiyatro, müzik, tarih, gibi sosyal aktivitelerin yapıldığını söyleyen Robert Koleji koordinatör öğrencisi Mehmet Velioğlu, "Öğrencilerin ufuklarını geliştirmek, takım ruhunu alıştırmak. Bilim, spor, resim ve sanat, tiyatro gibi konularda haftanın beş günü öğrenciler branşlarına göre eğitim ve çalışmalar yapılıyor. Burada amacamız, öğrenciler arasında sosyal kaynaşmayı sağlamaktır. Ayrıca MEB'in belirlediği 100 temel eserlerden kitaplarda öğrenciler okumaya teşvik edilecektir. Öğrenciler Tos-Çelik Fen Lisesi'nde kalıyor" dedi.

Robert Koleji danışman öğretmeni Tulu Derbi ise "Bu bir sosyal sorumluluk pojesidir. 64 tane öğrencimiz var. Çalışma ortamımız çok güzel, öğrenciler burada birbirleri ile kaynaşma imkanı buluyor. Böylesi bir projenin iskenderun'da olmasından dolayı da ayrıca çok memnunuz" ifadesini kullandı.