RÖNESANS REZİDANS TEMEL ATMA TÖRENİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Rönesans Rezidans'ın kentin önemli sorunlarına çözüm olabilecek bir proje olduğunu belirtti.
RÖNESANS REZİDANS TEMEL ATMA TÖRENİ
Lekesiz, Ekinci Beldesi'nde Antis Yapı'nın yapımını üstlendiği Rönesans Rezidans'ın temel atma töreninde yaptığı konuşmada projenin kentin önemli bir sorunu olan otopark, sosyal alan gibi önemli sorunlarını ortadan kaldırdığını, yeşil alanın önemli yer kaplayacağı projenin devamının gelmesini temenni ettiğini kaydetti.
     Önemle korunması gereken bir kentte yaşadıklarını belirten Lekesiz, sorunların çözümünü belediyelerden beklemeden herkes üzerine düşeni yaparsa kentin daha yaşanabilir olacağını savundu.
 

     Eski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ise Antis Yapı'nın çok kişilikli ve kimlikli yapılara imza attığını, bu projeden daha da yeni projeler üreteceğine inandığını ifade etti.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da kentin doğu tarafını yeni yapılarla inşa edilmesinin sevindirici olduğunu, batı tarafındaki eski yapılarla ilgilenmenin oldukça masraflı olduğunu ifade ederek bu tür projelerin artması gerektiğini kaydetti.
     Antis Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar Coşkun, Hatay'da ilk rezidans projesi olan ''Rönesans Rezidans''ta her türlü sosyal aktivitenin yapılabileceği bir alan oluşturacaklarını ifade etti.
     Coşkun, Antakya'da olmayan ve ilk defa kendilerinin uygulayacağı sosyal alanlar ile ilgili bilgi verdi:
     ''Yüzme havuzu, çocuk havuzu, jakuzi, oyun parkı, jimnastik ve fitness alanı, basketbol sahası, koşu, yürüyüş, ve bisiklet parkurları 7. ve 8. katlarda büyük teras bahçelerin yer aldığını kaydeden Coşkun, sosyal aktivite için gereken her türlü imkanın yanında günlük ihtiyaçların karşılanabileceği birimlerin de yer alacağını belirtti.''
     Törende Ekinci Belde Başkanı Seyfettin Yaral da kısa bir konuşma yaptıktan sonra İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, yapının temel atma töreninden önce dua etti.
     Törene, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç'ın yanı sıra bir çok kurum müdürü ve davetliler katıldı.