Rus pilota Hatay da askeri tören

<h2><span style="font-size:14px">&nbsp;Rus u&ccedil;ağının d&uuml;ş&uuml;r&uuml;lmesinde hayatını kaybeden Yarbay Pilot Rumyantsev Sergei Aleksandrovi&ccedil; cenazesi i&ccedil;in Hatay Havaalanında askeri t&ouml;ren d&uuml;zenlendi.</span></h2>
Rus pilota Hatay da askeri tören
Rus pilot Aleksandroviç'in cenazesi, hava yoluyla Hatay'dan Ankara'ya gönderildi. Muhaliflerden alınan pilot için Hatay Havaalanı'nda Türk ve Rus yetkililerin katılımı ile askeri ve Ortodoks geleneklerine göre dini tören düzenledi. Dini törenin ardından Rus bayrağına sarılı pilotun cenazesi Türk askerlerinin omuzlarında Türk Hava Kuvvetlerine ait askeri uçağa bindirildi.Cenazenin gönderilişi sırasında Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat havalimanında hazır bulundu. Rus pilotun cenazesi Ankara'ya gönderilirken uçakta bir de Ortodoks din adamı yer aldı. Pilot için bugün Ankara'da da dini tören düzenleneceği ve cenazenin Rus yetkililere teslim edileceği öğrenildi.
Rus pilota Hatay da askeri tören haberi 01 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1430 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle