SAADET HATAY BASIN TOPLANTISI

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından Halkla Kucaklaşma Programını icra etmek üzere Hatay’a gelen Saadet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Recep Polat ve beraberindekiler Hatay İl Binasında basın toplantısı düzenledi.
SAADET HATAY BASIN TOPLANTISI

Toplantıya Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, İl Başkan Yardımcıları Serdar Özal, Selim Demirli, Merkez İlçe Başkanı Abdulhadi Bük, Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan, Gençlik Kolları Başkanı Galip Çakmak, İl Sekreteri Turğut Palta ile bazı partililer ve basın mensupları katıldı.Saadet Partisi İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Recep Polat, üç günlük program çerçevesinde Hatay’a geldiklerini belirterek, “Bütün illerimizde değişik halk kesimleriyle buluşup Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz. Beş ay sonra Genel Seçimler yapılacaktır. Saadet Partimiz bu seçimlere verdiği önem sebebiyle şimdiden halkla buluşmaya başlamıştır.Yapmakta olduğumuz Basın Toplantısı ile ülkemizde, bölgemizde ve dünyada meydana gelen sosyal, siyasal ve ekonomik olayları Saadet Partimiz açısından değerlendireceğiz.Gündemdeki en sıcak konu; Dört eski bakanın TBMM Soruşturma komisyonu tarafından Yüce Divana gönderilmemesi kararı önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulunda görüşülecektir.Burada yapılması gereken en ufak bir şüpheye mahal bırakmadan bu dört eski bakanın Yüce Divana, yani Anayasa Mahkemesinin huzuruna çıkarılmasıdır.Eğer suçlu değillerse yüksek mahkemenin huzuruna giderek aklanma mecburiyeti vardır.  Bu süreç yaşanmayacak olursa şüpheler devam edecek ve toplum vicdanında bir leke olarak kalacaktır.AKP’nin bakanlarını kendi kendine akladığı şeklinde bir kanaat ortaya çıkacaktır ki, bunu hükümetin kendisinin de tasvip etmeyeceğini düşünüyoruz.Gönlümüz isterdi ki, 2014 yılı güzel hatıralarla tarihteki yerini alsın. İsterdik ki, sevinçlerimiz, umutlarımız acılarımızdan daha fazla olsun. Bütün dünyaya huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun.Ama tam tersine, 2014 yılından kalan tek şey, sömürü, savaş, çatışma, kan ve gözyaşı.Başımızı nereye çevirsek bir yangın var. Kulağımızı nereye kabartsak binlerce mazlumun feryadı duyuluyor. Şu an dünyanın 80 ayrı bölgesinde iç savaş, çatışma ve kaos hakim.Sadece 2013 yılında 51 milyon insan açlık, yoksulluk ve çatışmalar yüzünden yerini, yurdunu değiştirmek zorunda kaldı. Yüz binlerce insan öldü ve sayısı milyonları aşan insan yaralandı.Afrikada her dört çocuktan birisi 5 yaşını görmeden hayatını kaybediyor. Her on dakikada bir çocuk, önlenebilir hastalıklar nedeniyle ilaç bulamadığı için ölüyor.İşte küresel Emperyalistlerin işgal, sömürü, zulüm, iç çatışma çıkarmaları sebebiyle dünyanın durumu böyle. Oysa bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var, nimet de var. Ancak, Adil Bir Düzen yok. Şunu iftiharla belirtelim ki; Saadet Partisi olarak biz zulme karşıyız.Biz sömürüye karşıyız. Daha fazla silah satmak için, daha fazla çatışma çıkaran silah baronu zalimlere karşıyız. Bir damla petrol için bin damla kan akıtmaktan çekinmeyen zalimlere karşıyız.Biz Saadet Partisi olarak Hak ve Adalet merkezli Adil Bir dünyanın kurulması için mücadele ediyoruz. Çünkü bizim Saadet partisi olarak temelimiz sevgidir, barıştır, kardeşliktir.

 

      

SAADET HATAY BASIN TOPLANTISI haberi 10 Ocak 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  32830 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle