Saadet Hatay’da yeniden Eğe dönemi

<span style="background-color:rgb(251, 251, 251); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial,helvetica,sans-serif; font-size:12px">Saadet Partisi Hatay 5. Olağan İl Kongresi Saadet partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak&rsquo;ın katılımı ile HATMEK&rsquo;te yapıldı.</span>
Saadet Hatay’da yeniden Eğe dönemi
Mustafa Eğe’nin tek aday olduğu Saadet Partililerin yuğun katılım gösterdiği Kongrede Mustafa Eğe yeninden Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığına seçildi.Habibi Neccarin torunları olarak genel başkan Prof. Dr. MUSTAFA Kamalak'a hoş geldiniz diyen Hatay İl Başkanı Mustafa Ege konuşmasını şöyle sürdürdü. "Milletini şefkatle kucaklayan milletiyle var olan milletiyle güçlenen bir anlayışın temsilcileri olerk buradayız.  Biz sadece seçim zamanlarında çalışan bir parti değiliz. Biz idealleri olan ve bu idealleri uğrunda çalışmayı görev bilmiş bir oluşumun mensuplarıyız. Biz siyaseti cihat olarak görürüz” dedi.Kongrede kısa bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan “12 yıl Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı yaptım başım dik alnım açık görevi devrediyorum. Kadrolarımızı ve projelerimizi halk takdir etti. Görevim süresince ve adaylığımda halk bağrına bastı. Bu geriye bırakacağım en büyük şeref levhasıdır” dedi.Kongrede konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak “Türkiye ile İsrail arasındaki yakınlaşma iddialarına ilişkin, "Biz hiç kimseye karşı peşinen körü körüne düşmanlık beslemiyoruz, ama İsrail, Mavi Marmara'nın hesabını vermeli. Biz, Filistin için yardım gemisi gönderseydik o gemilerin arkasında savaş gemilerimiz olurdu" dedi.Türkiye ile İsrail arasında yakınlaşma olduğu iddialarına değinen Kamalak, "Biz Milli Görüş olarak öyle bir işe girişmiş olsaydık, o yardım gemilerini arkadan savaş gemilerimiz ve havadan da savaş uçaklarımız takip ederdi. Bu yapılmadı. Masum insanlar, İsrail'in durumu bilindiği halde gönderildi, sonuç herkesin malumu. Asla kabul edilemeyecek bir durumdur, yüreğimizde de kapanmayacak bir yaradır. Gelinen noktada, Türkiye o yanlış uygulamasını sürdürdü. Kardeş ülkelerde düşman durumuna geldik. Türkiye adeta abluka altına alınmış durumda. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de Rusya olayını başımıza bela ettik. Türkiye doğalgazın yüzde 54'ten fazlasını Rusya'dan alıyor. Sıkışmış durumda, sadece doğalgaz bakımından değil her bakımdan sıkışmış durumda" ifadelerini kullandı.Türkiye'nin kendi ağını kendisinin ördüğünü savunan Kamalak, "İçerde PKK'yı tam 3-4 yıl besledi büyüttü, ejderha haline getirdi. Şuan hemen her gün şehitlerimiz geliyor. Orada ifade edilmese de çok ciddi çatışmalar var. Daha fazla ileri bir kavram kullanmak istemiyorum, ama oradaki çatışmaların boyutlarını siz de biliyorsunuz. Bunlara hiç gerek yoktu. 12-13 yıl önce şehirlerde çatışma yoktu, terör yoktu. Benim bu sözlerimden Ak Parti'ye oy veren kardeşlerim alınmasınlar. Biz eylemleri, fiilleri eleştiriyor, gidilen yolun yanlış olduğunu ifade ediyoruz" dedi.Kamalak: “Siz Habib Neccarin torunları küresel emperyalizm, Siyonizm karşısında mazlum mu olmak istiyorsunuz. İslam coğrafyasına lider mi olmak istiyorsunuz” diyerek konuşmasını bitirdi.
Saadet Hatay’da yeniden Eğe dönemi haberi 21 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1000 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle