Saadet Partisi Antakya kongresi

Saadet Partisi Hatay Antakya ilçe kongresi yoğun bir katılımla yapıldı.
Saadet Partisi Antakya kongresi
Eski ilçe başkanı Nurettin Hocaoğlu görevi Abdulhadi Bük’e devretti. Kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman Seçim barajı ve seçim yardımı adaletsizliği ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman,“Davamızın kurucu lideri, sadece Türkiye’de değil bütün dünyada, Müslümanları, hiçbir gencimizin eline silah vermeden kavgaya karıştırmadan siyasete koşturan, davasını Avrupa’dan Abd’den emir almadan iktidar yapan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamıza, İskenderun İlçe Başkanı Halil Çelik’in kavga edenleri ayırırken vefat eden oğlu ile tüm şehit ve hayatını kaybedenler için fatiha okutarak başladığı konuşmasında, “Kongreler, eğitim çalışmaları, haftalık ve aylık divan toplantılar gibi tüm Türkiye’de Allah rızası için çalışmalarını seçimden seçime değil her zaman yaptıklarını belirterek, yaklaşan seçimlerde tempoyu artırdıklarını, bu seçim Saadet’in iktidara koşacağı seçim olacağını ifade etti..Karaman gündemin bazı konularına temas ederek, “Anayasa mahkemesinde görüşülen seçim barajının kaldırılıp kaldırılmaması konusunda katılımcılara seslenerek hepiniz dolaylı olarak devlete vergi ödüyorsunuz. Bu vergilerle hazinede bir bütçe oluşuyor. Bu bütçenin 5 binde ikisi kanun gereği siyasi partilere dağıtıyorlar. 30 Mart 2014 seçimlerde Saadet Partisi 1 milyon 257 bin oy aldı. Benim bu seçmenimin ödediği vergilerden bizim partimiz 1 kuruş almıyor. Saadet Partisi olarak dedik ki; Bu adil olmayan hazine yardımından Saadet Partisi’de aldığı oy kadar seçim yardımı alsın. Üç parti bugüne kadar trilyonlarca sizin cebinizden çıkan paralarla hazine yardımı aldılar. Benim hakkımı kim alıyor?
 Benim seçmeninim ödediği para kime gidiyor? Meclisteki 3 partiye gidiyor. Bu adaletsizlik çözülsün diye anayasa mahkemesine başvurduk. Sonra baktık ki bir madde daha var ülke barajını aşan partilere hazine yardımı yapılır deniyor. Bu defa barajın adaletli olmadığını başvurusunu yaptık.Baraj neden adaletli değil? Anayasa ne diyor “temsilde adalet yönetimde istikrar” temsilde adalet ne demek? Her parti kendi aldığı oy kadar parlamentoda temsil edilsin demek. Bakın şu ülke barajları 2 Eylül’de getirtildi. 1973’de Milli Selamet Partisi kimsenin beklemediği anda yüzde 12,5 oy ile meclise girdi. O dönem Milli Görüş hareketi 48 milletvekili ile Kıbrıs harekâtını gerçekleştirdi. Türkiye’yi 210 fabrika ile donattık. Hatay’a da 3,4 fabrika nasip oldu. Bugün oyunuz az, bir şey yapamazsınız demeyin. Bugün Mecliste bir Milli Görüşçü milletvekili olsun. O Kürsülerde düşüncelerimizi haykırsın, bu milleti özüne çevirmeye yönlendirecektir.   Bugün ülkemizdeki patriotlar, füze kalkanları, İsrail’in, incirliğin güvenliği içindir. Bugün ülkemizde topraklarımız yabancılara satılmış sınıra yakın birçok ilde kota yükseltilmesine rağmen dolmuştur. Bu ülke Filistin’e, Suriye’ye dönmesin diyorsanız, Saadet Partisini tercih etmelisiniz, aksi takdirde topraklarımız işgal haline gelmiş olabilir” diye konuştu.Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe konuşmasında “Türkiye kısır ve seviyesiz tartışmaların esiri olarak iç ve dış politikada tıkanmıştır. Huzur, ahlaki ve manevi, bolluk ve bereketin teminatı, kutuplaşmanın değil, kucaklaşmanın teminatı Yeniden bağımsız büyük Türkiye ve yeni bir dünya başlangıcı için gidecek başka kapı yoktur. Çünkü bu işler iman/inanç tecrübe işidir. Efsanevi hizmetlerin altına imza atan bu saflarda olanlardır. Bizim mücadelemiz, onlar ihale aldılar bize alalım değil, onlar yandaşlara hizmet ettiler bizde edelim değil, büyük binalar değil büyük, erdemli ahlaklı insanlar yetiştirmenin mücadelesini veriyoruz. Seçim havasına girmiş bulunuyoruz. Gerçekleri milletimize anlatırken kimseye iftira artmadan, kararlığımızı sürdüreceğiz” dedi.Antakya ilçe başkanlığını Nurettin Hocaoğlu’ndan devralan yeni ilçe başkanı Abdulhadi Bük ise konuşmasında, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Antakya’ya geldiği güne denk gelen kongrelerinden önce bayrak asmalarına, araba park etmeye müsaade edilmiyor neden başbakan buradan geçecekmiş ondan. Adında adalet geçen partinin adaletten nasibi alamdığını ifade eden Bük, yaşanan adaletsizliklerden örnekler verdi. Bük Adalet, Avrupa’da Abd’de aranmaz oradan adalet gelmez adalet isteyen saadet partisine gelsin, Avrupa birliği değil İslam birliğini kuracağız” dedi.Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan kongre oylamasında Abdulhadi Bük yeni ilçe başkanı seçildi. Eski ilçe başkanı Nurettin Hocaoğlu da bu kadrolar arasında hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.
Saadet Partisi Antakya kongresi haberi 05 Ocak 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  8410 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle