Saadet Partisi Erzin 4. Olağan Kongresi Gerçekleşti?

Kongreye Saadet Partisi Hatay İl Başkanı ve GİK üyesi Necmettin Çalışkan, TV5 Genel Yayın Koordinatörü ve 21. Dönem Hatay Milletvekili  Mustafa Geçer, Erzin İlçe Başkanı Mustafa Ertaç, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili ve misafir katıldı.
Saadet Partisi Erzin 4. Olağan Kongresi Gerçekleşti?
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı ve GİK üyesi Necmettin Çalışkan bir selamlama konuşması yaptı. Çalışkan" Reyhanlı'da ülke çapında etkisi olan bir olay yaşandı çok üzgünüz. Bu vahim olayda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. ülkemiz adım adım savaşın içine çekilmek isteniyor, buna müsaadet edilmemeli ve metanetimizi korumalıyız. Kritik bir süreçten geçiyoruz. Şimdi birlik zamanı" diye konuştu. İlçe kongresinin şeref konuğu TV5 Yayın Genel Koordinartörü ve 21. Dönem Hatay Milletvekili Mustafa Geçer ise Üç ayların milletimiz için hayırlar getirmesini dileyerek başladığı konuşmasında "Türkiye'yi ateşe çekmeye çalışıyorlar. Bölgemizde patlamalar oluyor. Başbakan diyor ki petrol yok diyemi Suriye'ye girmiyorsun.
 
 ABD Suriye'de kimi vuracak ? çoğunluğu Müslümanı tabiki. Suriye'de zalim bir yönetim var doğru fakat daha vahim olaylara gebe olan bu süreçte bizim oraya girmemiz bizi böler parçalar daha çok müslüman ölür. İsrail Şam'ı vuruyor. Git İsrail'i vur. Dünyanın her köşesinde müslüman ölüyor. Dünya'dan ses çıkmıyor. İsrail'e bomba atsak ne yaparlar hemen saldırırlar. Yalta da dünya paylaşılınca Irak, Suriye ve Libya Rusya'ya verildi. BOP projesi var takır takır işliyor. 22 islam ülkesinin sınırı değiştiriliyor. Müslümanlar ölürken ülkeler bölünüyor. Dünya'da etnik farklılıklar kaynaşmak içindir ve çimentomuz da İslam'dır. Fakat birbirimizi kıralım diye nifak tohumlar atılıyor. Sudan'da  mali'de birbirini kırdırılıyor.  İslam çimentosunu yok etmek istiyorlar. Her gün müslümam ülkeler bombalanıyor. Tüm sorunlar Milli Görüş hareketiyle Türkiye öncülüğünde İslam birliği ile çözülebilir. Nato ve emperyalist batı ile bu sorunlar çözülmez çünkü onların geçmişi sicili sağlam değildir. Amaçları islam'ı yok etmektir. D-8 olsaydı bunlar olmazdı. ABD ve batı değil. Milli Görüş hareketi yayılacaktır."şeklinde konuştu.  Erzin İlçe Başkanlığına Mustafa Ertaç yeniden seçildi. Kongre sonunda 2 Haziranda genişletilmiş il divan toplantısı yapılması kararlaştırıldı.