SAADET PARTİSİ İLÇE GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

 Seçim çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayı Necmettin Çalışkan beraberindeki diğer adaylarla birlikte bazı basın yayın kuruluşlarını ziyaret ettikten sonra İskenderun?a geçen adaylar esnafı ziyaret ederek destek talebinde bulundu.
SAADET PARTİSİ İLÇE GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR
Çalışkan, Memur-Sen ziyaretinde konuşmada, şunlara değindi:
     ''Ülkede iktidara gelindiğinde üç şey yapılır, üç şeyden sorumlu olunur. Birincisi ülkenin sosyal olaylarını genişletmek, ikincisi ekonomik politikalarını belirlemek ve üçüncüsü ülkenin dış politikasını belirlemek. Her zaman her yerde büyük bir ambargoyla karşı karşıyayız. Şimdi iktidarın ne söylediğini hepimiz biliyoruz. Büyümeden bahsediyorlar, İMF'ye olan borcundan bahsediyorlar, istikrardan bahsediyorlar. Bir kere ekonomik olarak geldiğimiz noktaya gelelim. Geldiğimiz noktada maalesef Türkiye'nin yer altı ve yer üstü serveti yabancıya devredildi. Elbette bunlar sadece Saadet Partililerin problemi olmamalıdır. Bu ülkede yaşayan herkesin ortak problemi, bu sadece bize mahsus olmamalıdır.''
     Özelleştirmenin ilk defa 1985-2001 tarihleri arasında başladığını belirten Çalışkan, AK Parti iktidarında önce 10 milyar dolarlık özelleştirme yapıldığını, AK Parti iktidara geldikten sonra 2002-2011 yılları arasında toplam 34 milyar dolar özelleştirme olduğunu belirtti.
     Çalışkan, Şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, limanlar, Kuşadası, borsa, şu anda borsanın yüzde 70'ten fazlası, bankaların yüzde 45'ten fazlası, sigorta şirketlerinin yüzde 90'dan fazlası yabancıların elinde bulunduğunu belirterek, yabancılara mülkiyet hakkı tanıyan yasa çıkarıldığını, bütün bunlardan sonra borcun 217 den 580 milyar dolara çıktığını kaydetti.