SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÇALIŞKAN HGC ZİYARET ETTİ

 Saadet Partisi Milletvekili Adayı Necmettin Çalışkan yarın Genel Başkan Mustafa Kamalak'ın ülkenin geleceğiyle ilgili projelerini anlatmak üzere kente geleceğini belirtti.
SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÇALIŞKAN HGC ZİYARET ETTİ
   Çalışkan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) ziyaretinde yaptığı konuşmada, iktidar partisinin ve ana muhalefet partisini ülkenin kalıcı sorunlarına bir çözüm üretmediğini, bu sorunlara en iyi çözüm projelerinin kendi partileri tarafından ortaya konduğunu ifade etti.
     12 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerden önce son çalışmaları yaptıklarını belirten Çalışkan, sandıkta en doğru kararı seçmenin vereceğini kaydetti.
  
 
     Çalışkan, AK Partinin 9 yıllık iktidar süresi içinde ülkenin geleceğine yönelik projeler üretmediğini iddia ederek şöyle devam etti:
     ''Ülkenin işsizlik, yoksulluk ve terör gibi önemli sorunları var. Fakat ne iktidar partisi ne de ana muhalefet partisi bu sorunlar için bir çözüm ortaya koymamıştır. Çiftçi ve esnaf ağır vergi yükü altında kalmış, ayakta kalması zorlaşmıştır. Özelleştirme ve tekelleşme sonucunda birçok kişi işinden olmuş, işsiz sayısı artmıştır. Partimiz özelleştirme karşıtı değil fakat stratejik kurumların özelleştirilmesine karşıyız. Özelleştirmede istihdam garantisi verilmeli. Partimiz bu önemli sorunlar için, esnafın üzerindeki vergi yükü hafifletip faizsiz kredi vererek destek çıkacağız.''
     Hatay'ın işsiz sayısında ülkede ilk üçte yer aldığını kaydeden Çalışkan kent ile ilgili şöyle konuştu:
     ''Antakya-İskenderun arasında demiryolu ve otoyol inşa ederek hem sanayicinin hem de çiftçinin önündeki ulaşım sorununu çözeceğiz. Enerji fiyatlarındaki vergileri kaldırıp çiftçinin üretime daha fazla katkı yapmasına imkan vereceğiz. Turizm konusunda da kentin tarihi ve kültürel değerlerini gün yüzüne çıkarıp, din turizmini canlandırmayı amaçlıyoruz. Sınır kapılarındaki ticaret hacmini arttırıp karşılıklı alışveriş ile bölgenin canlanmasını sağlayacağız.''
     Çalışkan, Genel Başkan Kamalak'ın yapacağı ''Bereket Mitingi''nden sonra Ömer Karaoğlu'nun da konser vereceğini duyurdu.
     Ziyarette, HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve partinin diğer milletvekili adayları da hazır bulundu.