SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SEÇİM ÇALIŞMALARI

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Necmettin Çalışkan, iktidarın eksik ve zayıf yönlerini göstermediğini söyledi.
SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SEÇİM ÇALIŞMALARI
Çalışkan, Hatay Milletvekilleri adayları Ahmet Nebih Yöney, Serdal Özal ve Nihat Yazıcı ve İl Müfettişi Mustafa Ege ile Anadalu Ajansı Bürosu'nu ziyaret ederek parti çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.
     Hükümetin 2002 yılından bu yana kar eden kuruluşları özelleştirdiğini ve banka, sigorta, iletişim sektörlerini yabancılara sattıklarını öne süren Çalışkan, şöyle devam etti:
     ''İktidar eksik ve zayıf yönlerini göstermiyor. 2002 yılında göreve gelen AK Parti Hükümeti 225 milyar dolar olun borcu, 575 milyar dolara çıkardı. 1985 ile 2001 yılları arasında sadece 10 milyar dolar özelleştirme yapılırken, AK Parti Hükümeti döneminde bu rakam 42 milyar dolara çıktı. İşsizlik tarihin en kötü dönemini yaşıyor. Bütçede önemli açık var. Ayrıca borçların karşılığı yok. Kültürümüz erozyona uğradı. Dış politikada da hükümet iflas etmiş durumda. Ortadoğu'nun liderliğine soyunan hükümet yetkilileri, ABD ile AB'nin taşeronluğunu yapmaktadır. Kredi kartları hacizlerinde patlama yaşanıyor.''
 
     Saadet Partisi'nin TBMM'de olması gerektiğinin altını çizen Çalışkan, ''Öncelikle işsizliğe çözüm bulacağız. Üniversitelerde harçları kaldıracağız. Kesintili olarak eğitimi 11 yıla çıkartmayı hedefliyoruz. Asgari ücretliden vergi almayacağız. Osmanlıca'yı seçmeli dil yapacağız. Milli ve manevi değerlere ve bin yıllık medeniyetlere sahip çıkmak için Saadet Partisi iktidar olmalı'' dedi.
     Çalışkan, Antakya-İskenderun karayolunu 30 dakikaya düşüreceklerini, kentte demiryolunun gelmesi için çaba göstereceklerini de sözlerine ekledi.