SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN ATSO'YA ZİYARET

Saadet Partisi milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, işsizlik konusunun tutarlı devlet politikaları ile çözüme kavuşturulabileceğini ifade etti.
SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN ATSO'YA ZİYARET
 Çalışkan, partinin milletvekili adayları ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'na (ATSO) ziyarette yaptığı konuşmada partisinin işsizliğin çözümü ile ilgili önemli projelerinin bulunduğunu belirtti.
     İşsizliğin devlet politikaları ile bu duruma geldiğini kaydeden Çalışkan işsizliğin çözümü ile ilgili şöyle konuştu:
     ''Devlet sosyal politikalara ağırlık verir, istihdam alanlarını arttırırsa işsizlik kısmen çözülür. Bunun yanında sigorta primlerinin yüksek olması esnafın elini bağlıyor, sigorta primlerinin düşürülmesi şart. Vergiler küçük esnafın en büyük sorunu, esnaf vergi yükünün altında kalmış durumda. Tekelleşme ve özelleştirme sonucunda bir çok kişi işini kaybediyor, özelleştirmeler yapılıyor fakat istihdamın düşmesine aldırış edilmiyor. Çalışanın haklarını koruma altına almak devletin görevi.''
     Çalışkan, AK Parti'nin yaptığı hizmetleri küçük görmediklerini fakat bu hizmetlerin zaten yapılması gereken hizmetler olduğunun altını çizerek, istihdam açığı, cari açık, iç ve dış borçlar ve terör gibi bir çok sorunun çözümü adına bir adım atılmadığını kaydetti.
 

     Her seçimin bir değişim olduğunu belirten Çalışkan, kentin işsizlik sorunun çözümü için de İskenderun-Antakya arasında açılacak demir yolu ve otoban sayesinde ekonominin canlanacağını bir çok esnafın taşıma maliyetinden önemli miktarda kazanç sağlayacağını, enerji ücretleri ve faiz düşürülebilirse esnafın rahatlayacağını ve tabi ki istihdam için bir adım atacağını ifade etti.
     ATSO Başkanı Hikmet Çinçin de cari açık sorunun önemli olduğunu, bir çok ekonomistin de bu konuya dikkat çekmeye çalıştığını belirtti.
     Çinçin işsizlikle mücadele konusunda kentin Türkiye'nin ortalamasının üzerinde yer aldığını hazin bir durum olduğunu, bu sorunla mücadele etmeyi milli bir görev olarak gördüklerini kaydetti.
     Alışveriş merkezlerinin şehrin ortasına kurulmasına karşı olduklarını kaydeden Çinçin, bu konuyu mahkemeye taşıdıklarını, kurulması durumunda önemli sorunlar doğuracağını iddia etti.
     Ziyarette Saadet Partisi Hatay milletvekili adayları ve parti yönetimi hazır bulundu.