SAADET PARTİSİ'NDE TEMAYÜL YOKLAMASI

Saadet Partisi Hatay'da aday adayları için temayül yoklaması gerçekleştirdi.
SAADET PARTİSİ'NDE TEMAYÜL YOKLAMASI
 
 
 
 Narlıca beldesinde yapılan temayül yoklamasına 15 aday adayı katıldı.
     Toplantıda konuşan İl Başkanı Necmettin Çalışkan, 15 adayın hepsinin bilgili, birikimli ve donanımlı olduklarını, Milli Görüş'ün mutfağından gelen kişiler olduklarını söyledi.
     Aday olamayanların partiye kırgınlık yaşamadan, diğer adaylara destek olmalarını isteyen Çalışkan, şöyle devam etti:
     ''Merhum Genel Başkanımız Necmettin Erbakan olmadan ilk kez bir seçim geçireceğiz. Bu nedenle herkesin daha sorumlu davranması gerekir. Herkesi bu seçimde daha fazla çalışmaya, çaba göstermeye davet ediyoruz. İttifak çalışmaları nedeniyle aday adaylarını geç açıklamak durumunda kaldık. Daha önceki ittifakların merkezi Saadet Partisi olacak.''
 
            
     Toplantıya katılan Tokat Eski Milletvekili ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Abdullah Arslan, Merhum Genel Başkan Erbakan'ın ''İslamsız topluma saadet gelmesi mümkün değil'' sözünden yola çıkarak, 12 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 24. Milletvekili Genel Seçimleri'nde Saadet Partisi'nin güçlü çıkacağını kaydetti.
     Bu arada, 15 aday adayı kendilerini tanıttılar. 15 aday adayı sayısının 10'a düşeceği belirtildi.
     Aday adayların isimleri şöyle:
     Ahmet Nebih Yöney, Atilla Erol, Bekir Türkmen, Cihan Tufan, Fahri Serdar Özal, Hasan Malgaç, Mehmet Ayas, Mustafa Ege, Mustafa Mollaoğlu, Necati Börklü, Nihat Yazıcı, Ramazan Öksuz, Selahattin Korkmaz, Sıddık Ulutaş, Süleyman Akkaya.