Saadet Partisi'nden Fransa'ya kınama

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Nurettin Hocaoğlu, Fransa meclisinin sözde Ermeni soykırım iddiasını suç sayan yasa tasarısını onaylamasını Saadet Partisi olarak şiddetle ve nefretle kınadıklarını belirtti.
Saadet Partisi'nden Fransa'ya kınama
 Hocamoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, aslı astarı olmayan bu gibi girişimlerin, Fransa'nın Türkiye'yi köşeye sıkıştırma girişimi ve kötü emellerini gerçekleştirmeye yönelik adımlar olduğunu ifade etti.
     Batının Türkiye'ye hiçbir zaman dost olmadığını, bundan sonra da hiçbir zaman dost olmayacağını belirten Hocamoğlu, bu konuda AK Parti iktidarının tuzağa düşmemesi gerektiğini bildirdi.

     Hocamoğlu, etkisiz ve milli olmayan bir dış siyasetin Fransa'ya cesaret verdiğini, hükümetin bir an önce dış siyaseti gözden geçirmesi gerektiğini vurgulayarak, 54. Hükümet Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın, onurlu dış siyasetin temellerini D8'leri kurarak attığını kaydetti.
     Hocamoğlu, AK Parti hükümetinin bir an önce D8'leri harekete geçirmesi gerektiğine değinerek, D8'lerin faaliyete geçmesi durumunda Fransa ve diğer Avrupa ülkelerine gerçek cevabın verilmiş olacağını açıkladı.