SAADET PARTİSİ'NDEN İFTAR YEMEĞİ

Saadet Partisi İl Başkanı Necmettin Çalışkan, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.
SAADET PARTİSİ'NDEN İFTAR YEMEĞİ
 Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen iftar yemeği sonrasında bir konuşma yapan Çalışkan, manevi duyguların had safhada olduğu bir Ramazan'da Türkiye'nin Somali konusuna duyarlık göstermesinin son derece takdire şayan olduğunu söyledi.
               
     Çalışkan, Ülke genelinde olduğu gibi Hatay'da çok büyük bir katılımla Somali'dekilere destek verdiklerini belirtti.
     Parti teşkilatı olarak üyeleriyle birlikte bir yardım kampanyası başlattıklarını ifade eden Çalışkan, '' Önümüzdeki günler içerisinde Can Suyu Derneği vasıtasıyla Somali'ye yardımlarımızı ulaştıracağız. Somali'de yaşananlar insanlık adına son derece utanç vericidir. Somali ve diğer Afrika ülkelerinde yaşanan açlık dolayısıyla ölümleri hep birlikte izliyoruz. Oradaki madenleri gemilerle ülkelerine taşıyan batılıların açlıktan ölümleri sadece bir magazin malzemesi olarak görüyor. Vahşi kapitalizmin pençesinde kıvranan dünya, artık bu insanlık dramına dur demelidir'' diye konuştu.
     Çalışkan, ülkede çirkin yüzünü gösteren terörün had safhaya ulaşmış durumda olduğunu ve yetkili makamların bununla ilgili gerekli tedbir ve çözüm önerilerini bir an önce uygulamaya koyması gerektiğini kaydetti.