Sabit Teksöz yeniden başkan.

Antakya Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet ve Kooperatifi Olağan Kongresi'nde başkanlığa yeniden Sabit Teksöz seçildi.
Sabit Teksöz yeniden başkan.
 Meclis Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen kongreye, Teksöz'ün hazırladığı tek listeyle gidildi.
     Kongrede, Teksöz yeniden başkanlığa seçildi.
     Teksöz'ün başkan seçildiği Antakya Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet ve Kooperatifi yönetim kurulu da, Vahit Sultanoğlu, Şakir Batmaz, Ali Haydar Kıt, Adnan Taşçıoğlu'ndan oluştu.
     Yeniden başkanlığa getirilen Teksöz, yaptığı konuşmada, geçen yıl yönetim kuruluyla beraber esnaf için canla başla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
     Esnafa kaynak oluşturabilmek, nakit ihtiyacının giderilmesi ve esnafın bir nebze olsun rahat nefes alabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirten Teksöz, alınan kredinin 30 milyon TL'ye üye sayısının ise 5 bin 200'e ulaştığını kaydetti.
     Teksöz, görev süreleri boyunca yaptıkları faaliyetleri ise şöyle anlattı:
     ''Avrupa Birliği (AB) projemizle 80 kadınımız ev hanımı iken mozaik sanatçısına dönüştü. Şimdi dünyanın ilk mozaik köyünü oluşturmak için kolları sıvadık. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'na (DOĞAKA) sunmuş olduğumuz 'Kadın Eliyle Mozaik Köyü' projemiz kabul edildi ve çalışmalarımız başladı. Restore ettiğimiz esnaf eğitim ve sanat evinde kurslarımız Halk Eğitim Merkezi ile ortak çalışmalarımız sonucu devam etmektedir. Halk Bankası'yla el ele vererek esnafın ihtiyaçlarını azami düzeyde gidermeye çalıştık.''
     Kongreye Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Bulanık, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdülkadir Teksöz ile kooperatife üye esnaflar katıldı.
Sabit Teksöz yeniden başkan. haberi 10 Şubat 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  231865 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle