Sağanak Yağış Hatay'ı Vurdu

Antakya ve Arsuz’da bazı çaylar taşarken, vatandaşlar da şehir merkezlerinde zor anlar yaşadı. 
Sağanak Yağış Hatay'ı Vurdu
Antakya’da da bazı çaylar taşarken, köprübaşı, uzun çarşı ve şehir merkezinde de sel şeklindeki sular vatandaşlara zor anlar yaşattı. Öğlen saatlerinde etkisini gösteren ve 3 saat süren şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Yollarda biriken sular, vatandaşlar ve araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Şiddetli yağıştan büyük alışveriş merkezleri de etkilendi. Şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezinin zemin katı sular altında kaldı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB)dün sabah saatlerinde başlayan sağanak yağışa tam kadro müdahale etti. Merkez ilçe Antakya başta olmak üzere çeşitli ilçelerde başlayan yağmur öğle saatlerinde etkisini artırdı. Yağışın etkisiyle Antakya’da tıkanan kanallara HBB’ye bağlı ekipler anında müdahale etti.Arsuz Çayı’nın taşması sonucu 6 balıkçı teknesi sele kapıldı. Dün öğle saatlerinde etkili olan şiddetli yağış, Arsuz’un dağlık kesimlerinde etkili oldu. Yağış ve dağlardan akan sularla birlikte Arsuz Çayı taştı. Taşma sonucu çay kenarında bulunan balıkçı teknelerinden 6 tanesi sele kapılarak parçalanırken, bazı vatandaşlar teknelerini kurtarmak için uzun uğraşlar verdi. Arsuz’da yaşanan sel baskınları nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediyesi, İskenderun Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, AKUT’un desteğiyle yardıma ihtiyacı olanlara müdahale edildi. Can kaybının olmadığı Arsuz’da birçok tarla ve ekili araziler sular altında kaldı.
Sağanak Yağış Hatay'ı Vurdu haberi 18 Ekim 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  37785 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle