SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN VALİ LEKESİZ'E ZİYARET

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, sağlık hizmetlerinde başarı sağlanmasının ekip çalışmasına bağlı olduğunu belirtti.
SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN VALİ LEKESİZ'E ZİYARET
Lekesiz, Hemşireler Haftası ve Eczacılar Günü dolayısıyla, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez ve bir grup sağlık çalışanını makamında kabulünde yaptığı konuşmada, sağlık hizmetlerinin büyük önem arz ettiğini kaydetti.
     Hastanede yapılan doğum sayısının, yeni doğan ve anne ölüm oranının sağlık hizmetlerinin kalitesini ortaya koyduğunu ifade eden Lekesiz, bu rakamlarda iyileşme olmasının sağlık hizmetlerinin de iyi yolda olduğunun işareti sayıldığını belirtti.
 
              
     Düzenli çocuk aşıları sayesinde daha önce var olan birçok hastalığın artık görülmediğini kaydeden Lekesiz, sağlık alanında yaşanan gelişmelerin ekip çalışması sonucunda elde edildiğini söyledi.
     Lekesiz, sağlık alanında düzenlen projelerin hayata geçirilmesinde en önemli rollerden birisinin hemşirelere düştüğünü, onların büyük bir özveriyle sürdürdüğü hizmetlerini her zaman takdir ettiğini vurguladı.
 

     İl Sağlık Müdürü Kerkez de, tüm sağlık çalışanlarını en az hekimler kadar kıymetli olduğunu belirtti.
     Hemşirelerin sabırlı ve özverili çalışmasının her zaman takdir topladığını kaydeden Kerkez, sağlık hizmetlerinin iyileşmesinde hemşirelerin çok önemli rol oynadığını ifade etti.
     Kekez, kentte bin 170 hemşirenin bulunduğunu, yerinde sağlık hizmeti sunmak için bu sayını yetersiz olduğunu söyledi.