Sağlık İş Sendikası'ndan Fransa'ya tepki

Sağlık İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Hüseyin Künefeci, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifinin Fransa Ulusal Meclisinde kabul edilmesini kınadıklarını söyledi.
Sağlık İş Sendikası'ndan Fransa'ya tepki
 Künefeci, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde (HGC) düzenlediği basın toplantısında, konunun uluslararası tarihçi ve araştırmacıları bir araya getirerek incelenmesini kabul etmeyenlerin farklı amaçlar taşıdıklarına veya söz konusu dönemde kendi suç ve hatalarını gizlemek istediklerine inanmakta olduklarını belirtti.
     Ermeni soykırımını reddetmeyi suç sayan bir yasayı kabul eden ve tartışan ülkelerin, demokrasi ve insan hakları anlayışlarının sakat olduğunu ifade eden Künefeci, ''İyi niyetten uzak bu tür yaklaşımlar yaraların sarılmasından ziyade, yeni yaraların açılmasını beraberinde getirecek ve uzlaşmazlıkları derinleştirecektir'' dedi.
     Künefeci, demokrasinin örneklerinden biri sayılan Fransa'da ifade özgürlüğünün ipotek altına alınmasını beraberinde getiren bu kararın, demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini kaydetti.