Sağlık Personeli Vali Lekesiz’i Ziyaret Etti

İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz ve beraberindeki heyet, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile, Vali Lekesiz’i ziyaret etti.
Sağlık Personeli Vali Lekesiz’i Ziyaret Etti
İl Sağlık Müdürü Yılmaz kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, sağlık hizmetlerindeki gelişmeler hakkında bilgi verdi.Yılmaz, modern tıp eğitiminin başlamasının 187. yıldönümünün kutlandığını hatırlatarak, sağlık hizmetlerinde artan memnuniyetin önemli paylarından birinin de bu hizmetlere emek veren başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanları olduğunu söyledi. Vali Lekesizde, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ilimizde görev yapan tüm sağlık personelinin bu özel gününü kutladı.Vali Lekesiz, eğitim, ulaşım, tarım, turizm ve sağlığa ilişkin  tüm hizmetlerin, yaratılanların en değerlisi olan insan için yapıldığını vurgulayarak, “İnsanın da bunları kullanabilmesi ve bunlardan yararlanabilmesi için ruh ve beden sağlığının yerinde olması gerektiği çok açık. İnsanın ruh sağlığı ve beden sağlığı yerinde olmazsa yapılanların da bir anlamı olmuyor. Esas olan insandır ve esas olan sağlıktır.” diye konuştu.
 
Lekesiz şunları söyledi: “İnsanımızın en incinebilir, en kırılabilir olduğu alan sağlık alanıdır. Dolayısıyla diğer kamu hizmetlerinde gösterilen özenden daha fazla özenin gösterilmesi gereken bir alan. Memnuniyetle belirtmek isterim ki, ilimizin genelinde tüm hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız insanlarımızın bu hassasiyetini, insanın yaratılanların en değerlisi olduğunu gözönüne alarak zamanından, rahatından fedakarlık edip ellerinden gelen çabayı sergiliyorlar. İlimiz genelinde insanımızın sağlığına verdiğiniz hizmet için hepinize teşekkür ederim. Her geçen gün inşallah bu hizmetler daha iyiye gidecek. Sizin çabalarınız, çalışmalarınız da onu gösteriyor. Yeni hastanelerimiz yapılıyor, daha iyi şartlarda hizmetler vereceksiniz inşallah. Bunların bitmesi ve devreye girmesiyle daha iyi hizmetlerin verileceğine de yürekten inanıyorum.”Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü eşliğinde gerçekleşen ziyarete, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Akın, Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, MKÜ Tıp Fakültesi’nden, özel hastaneden, evde sağlık hizmetlerinden, ulusal medikal kurtarma ekibinden, 112 ambulans servisinden ve aile hekimlerinden temsilciler katıldı.