Sağlık Personelinden Vali Lekesiz’e Ziyaret


İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz ve beraberindeki heyet 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile,  Vali Lekesiz’i ziyaret etti.
Sağlık Personelinden Vali Lekesiz’e Ziyaret
İl Sağlık Müdürü Yılmaz kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, sağlık hizmetlerindeki gelişmeler hakkında bilgi verdi.   Vali Lekesizde, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ilimizde görev yapan tüm sağlık personelinin bu özel gününü kutladı.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, kuruduğundan bu yana, çağdaş devlet olmanın gereklerini yerine getirmesiyle, insan kaynaklarını geliştirmesiyle, ekonomisinde ve iş dünyasında önemli gelişmeler kaydetmesi ile büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği çağdaşlık düzeyine ulaşma yolunda çok önemli mesafeler kat ettiğini ifade eden Lekesiz, önemli mesafe kaydedilen alanlardan birinin de sağlık hizmetleri olduğunu söyledi. Sağlık alanında gelinen noktanın sevindirici olduğunu vurgulayan Lekesiz, ‘Esas olan insandır. İnsanoğlu yaratılanların en değerlisidir, her şey insanı mutlu edebilmek içindir. O halde insanoğlunun mutluluğu için, sorunların kabul edilebilir sürede ve kalitede çözülmesi esastır. İnsanoğlunun doğumundan ölümüne kadar verilen hizmetlerin başında da sağlık hizmetleri geliyor.’dedi. Gelinen noktada ülkemizin gıpta eden değil gıpta edilen ülke olmaya doğru emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Vali Lekesiz, ‘Sağlık alanında da yapılan çalışmalar sonucunda gelinen nokta memnuniyet verici. Bizim ülkemizde de acil durumdaki vatandaşlarımız için ambulans uçak vea mbulans helikopter hizmetleri başladı. Bunlar esasen insana verilen değeri gösterir.’ şeklinde konuştu. 
 

Lekesiz, ‘tedbir tedaviden ucuzdur’ anlayışı ile önleyici sağlık hizmetlerine ağırlık verilmesi gerektiğinin de altını çizerek, ‘Yapılması gereken öncelikle insanımıza hasta olmamayı öğretmektir.Her şeye rağmen hastalıklar ortaya çıkıyorsa bu kez en üst düzeyde tedavi hizmetlerini verebilmektir.’ şeklinde konuştu.  İlimiz genelinde sağlık kurumlarının sayısının ve sağlık hizmetleri kalitesinin arttığını ifade eden Lekesiz, önümüzdeki ay yapımına başlanacak olan 750 yataklı Devlet Hastanesi’nin, dünya standartlarında sağlık hizmeti verecek ve ilimizi oldukça rahatlatacak bir hastane olacağını söyledi. Lekesiz, ‘Hepimizin çabası ve çalışması ile ilimizi her alanda olduğu gibi sağlık hizmetleri alanında da daha güel bir geleceğe taşıyacağımıza inanıyorum. Halkımıza verdiğiniz hizmetler için tekrar teşekkür ederim.’ dedi. Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü eşliğinde gerçekleşen ziyarete, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Akın, Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap, Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, MKÜ Tıp Fakültesi’nden, özel hastaneden, evde sağlık hizmetlerinden, ulusal medikal kurtarma ekibinden, 112 ambulans servisinden ve aile hekimlerinden temsilciler katıldı.