SAĞLIK-SEN HATAY ŞUBE BİNASI AÇILIŞI

 Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlıkta dönüşümle birlikte halka verilen hizmet kalitesinin arttığını, ancak sağlık çalışanlarının hak ve menfaatlerinin iyileştirilmediğini söyledi.
SAĞLIK-SEN HATAY ŞUBE BİNASI AÇILIŞI
  Memiş, Sağlık-Sen Hatay Şube binasının açılışında yaptığı konuşmada, Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesinin Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu söyledi.
     Milli ve manevi değerleri olan milletine sahip çıkan bir sendikal anlayışa sahip olduklarını ifade eden Memiş, sendikacılığı çağı kurtarma eylemi olarak gördüklerini kaydetti.
     Vatanı sevdiklerini ve ülkeye sahip çıktıklarını vurgulayan Memiş, bu nedenle çetelerle ve çetecilerle mücadele ettiklerini belirtti.
     Millete ve meclise sahip çıktıkları için meydanlarda demokrasi mitingleri yaptıklarının altını çizen Memiş, şunları söyledi:
              
          
     ''Ülkede her 10 yılda bir milletini tokatlayan zihniyetin ortadan kalkması için birlikte mücadele ettik. Darbe Anayasasının ortadan kalkması için referandumda 'evet' diyeceğimizi açıkça söyledik. Ülkenin ve çocuklarımızın geleceği adına bu adımları attık. Memurlara toplu sözleşme hakkının verilmesi için referandumda 'evet' diyeceğimizi açıkladık. Diğer sendikalar meydanlarda 'görüşme değil toplu sözleşme istiyoruz' diye slogan attılar. Ancak sağ ve solumuzdaki zihniyet, toplu sözleşme hakkının olduğu bir Anayasa'ya 'hayır' diyerek kendilerini inkar ettiler.''
     Anayasa değişiklik paketinin bir şekilde geçtiğini, ancak bunun yeterli olmadığını ifade eden Memiş, yeni kurulacak hükümete yeni bir Anayasa hazırlaması konusunda gerekli katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi.
     Ülkenin geleceğinin yanı sıra 400 bini aşkın sağlık çalışanı için de çalışma yaptıklarını belirten Memiş, ''Sağlıkta dönüşümle birlikte halka verilen hizmet kalitesi arttı, ancak sağlık çalışanlarının hak ve menfaatleri iyileştirilmedi. Sağlık çalışanlarının haklarını arama noktasında toplu görüşme masasında elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret gösteriyoruz'' diye konuştu.
 
     
     -ESKİ ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN-
    
     Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin de, Türkiye'nin bir değişim süreci içerisinde bulunduğunu, bu süreçte ilk hedeflerinin tam demokrasiyi tesis edecek adımların tamamlanması olduğunu söyledi.
     Anayasa'da bir takım değişikliklerin yapıldığını, bunların olumlu ancak yetersiz olduğunu vurgulayan Ergin, seçim sonrasında Anayasa'yı yeniden yapma noktasında parlamentoda bir irade oluşmasının en büyük arzuları olduğunu kaydetti.
     Türkiye'nin demokratikleşmesi, demokrasinin taçlanması ve kesintisiz sürdürülebilir hale gelmesinin çok önemli olduğunu belirten Ergin, ''Türk siyasi yaşamı, ayıplı, arızalı, özürlü bir demokrasiydi. Şimdi bu ayıplı özürlü demokrasiyi arındırma çalışmaları yapılıyor. Seçimden sonra oluşacak irade bunu neticeye ulaştırır'' dedi.
 

     Demokratik toplumun en önemli özelliğinin örgütlü bir şekilde hak araması olduğunu ifade eden Ergin, bu kapsamda Türk demokrasisini güçlendirecek çalışmalara Sağlık-Sen'in önemli katkı sunduğunu söyledi.
     Konuşmaların ardından Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, Eski Adalet Bakanı Ergin ile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mevlüt Aydın yeni şube binasının açılış kurdelesini birlikte kesti.
     Açılış törenine, AK Parti Milletvekili adayları ve sendika üyeleri katıldı.