''SAHİP OLDUĞUMUZ TURİZM SERVETİNİ ZENGİNLİĞE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ''

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, çok sayıda tarihi ve doğal güzellikleri bulunan kentin, sahip olduğu turizm servetinin zenginliğe dönüştürülmesi gerektiğini belirtti.
''SAHİP OLDUĞUMUZ TURİZM SERVETİNİ ZENGİNLİĞE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ''
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Lekesiz Ottoman Otel'de turizm işletmecileriyle bir araya gelerek, sektör temsilcilerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.
     Lekesiz, konuşmasında, kentin geleceği konusunda günlük doğrularla hareket etmek yerine, yol haritası çıkarılmasının önemli olduğunu belirterek, kentin turizm, tarım, ticaret ve teknolojide iddialı olması gerektiğini kaydetti.
     Hatay'a gelen turist sayısının bu yıl sonuna kadar 250 bini bulmasını beklediklerini vurgulayan Lekesiz, çok sayıda turizm alternatifini bir arada bulunduran kent için bunun yetersiz olduğunu belirtti.
     Lekesiz, kentin, sahip olduğu turizm servetinin zenginliğe dönüştürülmesi gerektiğini, bu konuda hazırladıkları ''Turizm Master Planı''nın kısa süre sonra tamamlanarak çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.
     Turizmden alınan payın arttırılması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Lekesiz, sorunların bu şekilde daha kolay çözüme kavuşacağını belirtti.