Şair Nebih Nafile Kültürel Etkinliklerine Devam Ediyor

Şair-ozan Nebih Nafile kültürel etkinliklerine devam ediyor. Samandağ Akdeniz İlkokulu ve Ulubatlı Hasan Ortaokulu öğrencileri “Mevlana Haftası” kutlamaları kapsamında şiir dinletisi hazırlıkları öncesinde kentimizde yaşayan eğitimci şair Nebih Nafile’yi davet etmişlerdi.

Şair Nebih Nafile Kültürel Etkinliklerine Devam Ediyor
  şair Nafile; Şiir ve Türkü Dinleti’sine Akdeniz İlkokulu Müdürü Sedat Doğan’a ait şiiri seslendirmekle başladı. Katılımcı öğrencilere kültürel ve sanatsal etkinliklerin insana kattığı güzelliklerden bahsetti. Her fırsatta kitap okunması gerektiğini, büyümek için nasıl besin ve suya ihtiyaç varsa, zihnimizi beslemenin en iyi yolu kitap okumanın olduğunu söyledi. Ülkemizde yaşayan gençlerin çok az kitap okuduğunu hatırlatarak, özellikle bu yaşlarda günce(günlük) yazmanın önemine değindi. Çok okuyan kişinin iyi konuşabileceğini, iyi düşünüp etrafına ve ülkesine yararlı birer birey olacaklarını, geliştirilen her yararlı düşüncenin sonucunda topluma doktor, mühendis, bilim insanı, öğretmen olarak geriye döneceğini hatırlatarak öğretmenlerini iyi dinlemelerini tavsiye etti.
Çeşitli zamanlarda okul yöneticilerinin daveti ile okulları ziyaret eden, bilgi birikimlerini genç kuşakla paylaşan şair Nebih Nafile; bu türden etkinliklerin öğrenciler üzerinde bırakacağı izle ileriki zamanlarda karşımıza daha donanımlı bir gençliğin olacağını ifade etti. Şair-öğrenci buluşmasını sağlayan Akdeniz İlkokulu Müdürü Sedat Doğan’a, Ulubatlı Hasan Ortaokul Müdürü Abdullah Bahap’a, müzik öğretmeni Tuncay Yılmaz’a, öğretmen Adem Beyaz’a ve katkı sağlayan diğer öğretmenlere teşekkür ederek söyleşi sonunda yürekleri beseyen, aşka dair, sevgi, umut, sevda, barış, kardeşlik temalarıyla örülü, yaşama değer katan şiir kitaplarını öğrencilere imzaladı. Etkinlik bitiminde şair-ozan Nebih Nafile’ye okul müdürü Sedat Doğan tarafından “Teşekkür Belgesi” verildi.