Şair Nebih Nafile’den Unutulmaz Bir Dinleti

Şair-ozan Nebih Nafile okullardaki kültürel etkinliklerine devam ediyor. Hatay Demirbilek İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile şiir ve türkü birlikteliğinde buluştu.
Şair Nebih Nafile’den Unutulmaz Bir Dinleti
Okul Müdürü Zülfü Aküzüm’ün daveti üzerine öğrencilere unutulmaz anlar yaşatan şair Nafile etkinlik sonunda kitaplarını imzaladı. 23 Mayıs 2014 Cuma günü Demirbilek İlk ve Orta Okulu edebiyat salonunda gerçekleşen Şiir ve Türkü Dinleti’sine Nafile; Soma’da hayatlarını kaybeden maden işçilerini anarak başladı. Okul Müdürü Zülfü Aküzüm konuk Nafile’yi öğrencilerine şu şekilde tanıttı; “Sevgili öğrenciler! Hatay’ımızı memleketimizin hemen hemen her yerinde şiir ve türküleri ile tanıtan Nebih Nafile’yi okulumuzda görmek sizi heyecanlandırdığı gibi beni de heyecanlandırıyor, onurlandırıyor. Bizi kırmayıp okulumuza geldiği için kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Nadide öğretmenlerimizden birisi olan Sayın Nebih Nafile şiirlerine insan sevgisini katmış, türkülerle de harmanlayınca bizlerde unutulmaz bir tat bırakıyor” dedi. Öğrencilerinin kendilerini özgür bir ortamda ifade etmelerini sağlayan, okulun her bir köşesini öğretmenleri ile işbirliği ve mükemmel bir uyum içerisinde ayrı ayrı güzelliklere çeviren okul yöneticisi Zülfü Aküzüm’e teşekkür eden şair Nebih Nafile söyleşiye “Merhaba” adlı şiirini okuyarak başladı. Şiir, türkü ve sohbet nehir gibi aktı…Şiir, türkü ve sohbet nehir gibi aktı. Söyleşiye katılan öğrencilere kültürel ve sanatsal etkinliklerin insana kattığı faydaları anlattı. Her fırsatta kitap okunması gerektiğini, büyümek için nasıl besin ve suya ihtiyaç varsa, zihnimizi beslemenin en iyi yolu kitap okumanın olduğunu ve her kitabın içerisinde farklı bir dünya bulabileceklerini söyledi. Ülkemizde çok az kitap okunduğunu hatırlatarak, özellikle yazmaya meraklı olan öğrencilere günce(günlük) yazmanın önemini anlattı. Çok okuyan kişinin iyi konuşabileceğini, iyi düşünüp etrafına ve ülkesine yararlı birer birey olacaklarını, geliştirilen her yararlı düşüncenin sonucunda topluma doktor, mühendis, bilim insanı, öğretmen olarak geriye döneceğini hatırlatarak öğretmenlerini iyi dinlemelerini tavsiye etti.
 
Çeşitli zamanlarda okul yöneticilerinin daveti üzerine okulları ziyaret eden, şiir ve türkülerinin yanı sıra eğitimci yönüyle bilgi birikimlerini genç kuşakla paylaşan şair Nebih Nafile; bu türden etkinliklerin öğrenciler üzerinde bırakacağı izlerle ileriki zamanlarda karşımıza daha donanımlı bir gençliğin olacağını ifade etti. Nisan ayı başlarında aynı okul öğrencileri ile buluşan Edebiyatçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi yazar Şaban Akbaba teknolojinin sunduğu güzel imkanlarla telefonla söyleşiye dahil oldu. “Nebih Nafile Edebiyatçılar Derneği üyemiz olup Hatay Temsilciği görevini layıkıyla yerine getiriyor. Çevresine yaydığı pozitif enerjiyle ülkemizin birçok yerinden yazarları Antakya’daki edebiyatsever dostlarla buluşturuyor. Yazıyor, türkü okuyor ve radyo programları yapıyor. Yaklaşık kırk beş gün önce beni, şimdi ise şair-ozan dostum Nebih Nafile’yi okulunda öğrencileriyle buluşturan okul müdürü Zülfü Aküzüm’e teşekkür etti.”Yürekleri besleyen, aşka dair, sevgi, umut, sevda, barış, kardeşlik temalarıyla örülü, yaşama değer katan şiir kitaplarını söyleşi sonunda öğrencilere imzalayan Nebih Nafile; Demirbilek İlk ve Ortaokulu Müdürü Zülfü Aküzüm’e, emeği geçen Serap Keskin, Özden Karadağ, okulun diğer öğretmenlerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Saygılarımla...

UMUDUN SESİ Site Yöneticisi 

Nebih NAFİLE İLETİŞİM :  nebihnafile@gmail.com