SAKLI EV DEN BARIŞ KARDEŞLİK VE BİRLİK MESAJI

Antakya Gazetesi İmtiyaz sahibi Sinan Seyfittinoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı Antakya Gazetesi’nin Saklı Ev’de düzenlenen geleneksel buluşmalarının onur konuğu Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş idi.

SAKLI EV DEN BARIŞ KARDEŞLİK VE BİRLİK MESAJI

Antakya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sinan Seyfittinoğlu’nun ev sahipliğinde, Antakya Gazetesine gönül verenlerin ve şehrin tanınmış simalarının katılım gösterdiği, Antakya’nın gözde tarihi mekanlarından biri olan Saklı Ev’de düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasına Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Belediye Meclis Üyesi İsmail Karaoğlu, Merkeze Bağlı Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Sayın Mustafa Arslanoğlu, Hatay Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Yetişen, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kurucu Başkanı Av.Nabi İnal ve eşi Aydan İnal, Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, Ortodoks Kilisesi Vakfı eski Başkanı Josef Naseh, Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Antakya Şube Başkanı Mehmet Karasu, Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Sezgin Suna, Armutluspor Kulübü Başkanı Özgür Akbay ve eşi Pelin Akbay, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Şefik Fatihoğlu, Tabipler Odası Başkanı Dr. Selim Matkap, Diş Hekimi Nebil Seyfettin, Dr. Hüseyin Aksoy,  İşadamları Behiç Çinçin, Emir Kavasoğlu, Adnan Günayi Sabit Karadeniz, Mehmet Kalaycı, İsmail Karaoğlan, Sinem Nergis ve Mehmet Sarı katılım gösterdi.

            Gazeteci-Yazar Sinan Seyfittinoğlu yaptığı açıklamada, “Komşu ülke Suriye’de yaşanan malum sürecin kentimize ve kent insanımıza yansımalarını, moral bozukluklarını biraz olsun dağıtabilmek, özellikle bilgi kirliliğinden kaynaklanan yanlış anlaşılmaların giderilmesi, bu konuların böylesi bir ortamda konuşulup değerlendirilmesi, fikir alış verişinde bulunulması adına sayın Belediye Başkanımız Doç.Dr. Lütfü Savaş’ı burada misafir ediyoruz. Sayın başkanımıza teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.            Buluşmada katılımcılar bu konudaki düşüncelerini, fikirlerini ve önerilerini Başkan Savaş’a sunma imkanı bulurken, aynı zamanda kentte gerçekleştirilen Belediye hizmetleri hakkında detaylı ve geniş bilgi sahibi oldular.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş katılımcılara 42 aydan buyana Antakya’da yapılan hizmetler hakkında detaylı bilgiler sundu. Toplantı da Suriye’de yaşanan sürecin şehrimize yansmaları ile ilgili görüşlerini de dile getiren Savaş şunları belirtti; “Uluslar arası senaristlerin bizlere okutmak istediği, oynatmak istediği senaryolara bu coğrafyanın insanları itibar etmez. Hatay insanı ayrıcalıklı, kültürlü, medeni ve özel insanlar topluluğudur. İki ülke ve şehirlerarasında akrabalık bağları ve kardeşlik bağları vardır ve bu bağlar güçlüdür. Bizler, tarihinde bir çok savaşta vatanımız için, bayrağımız için mücadele etmiş fedakâr bir toplumun, ecdadın torunlarıyız. Bugüne kadar biz bu topraklarda daima kardeşçe yaşamışız. Hepimiz birikimlerimizi ideallerimiz için kullanıyoruz, kullanmalıyız. İdealler birdir. Oda birliktelikten, kardeşlikten ve huzurdan geçer. Geleceğe camı kırmadan geçmek lazım. Biz bugüne kadar kanaat önderlerimizle, muhtarlarımızla, belediye başkanlarımızla ilçe ilçe, belde belde, köy köy dolaşarak  bu konuları dile getiriyoruz. E şu ana kadar Allah’a çok şükür görüyoruz ki, farklı düşünen, farklı motiflerde olan ancak aynı desen üzerinde buluşan insanlarımızın çok sağduyulu olduğuna tanık oluyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu sağduyumuzu kaybetmememiz gerekir. Birlik beraberlik ve bütünlüğümüz muhafaza etmeliyiz. Bu durum siyaset üstü bir iştir. Toplumu doğru yönlendirme sorumluluğumuz ve mecburiyetimiz var. Yetkili ve etkili herkes üzerine düşen sorumluluğu bu süreçte yerine getiriyor. Bu tür buluşmalar birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize katkı sağlıyor. Şehrimizin geleceğine dair önerileri, fikirleri dinliyoruz, düşüncelerimizi herkesle paylaşıyoruz, düzeyli fikir alış verişinde bulunuyoruz, bizleri burada ağırlayan Gazeteci Sayın Sinan Seyfettinoğlu’nun nezdinde siz değerli misafirlere katılım ve katkılarınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.