SAMANDAĞ 17 YIL ARADAN SONRA SİNEMA SALONUNA KAVUŞUYOR

 Samandağ ilçesinde 17 yıl aradan sonra sinema salonu açılacağı bildirildi.
     Girişimci Latif Kimyonak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede mevcut olan sinemanın 1994 yılında kapandığını, ailesinin girişimleriyle ilçeye daha çağdaş sinema salonu yaptıklarını söyledi.
SAMANDAĞ 17 YIL ARADAN SONRA SİNEMA SALONUNA KAVUŞUYOR
 Sinemanın önümüzdeki ay hizmete gireceğini belirten Kimyonak, şöyle devam etti:
     ''Samandağ'da 1994 yılında perdelerini kapatmak zorunda kalan Şark sinemaları yeniden faaliyete geçecek. Sinemayı kardeşlerim Züheyir ve İskender Kimyonok birlikte yapıyoruz. Yıllardır hayal ettiğimiz sinema salonlarını bitme aşamasına geldi. ilçemizde sinema ihtiyacının olduğu herkes tarafından her zaman dile getiriliyor. Biz de bu işin eski emekçileri olarak bu ihtiyacı karşılamak için harekete geçtik. Zaten her zaman böyle bir hayalimiz vardı. Biz bu işe yabancı değiliz çocukluğumuz makine odasında ve perde önünde geçti. Şu anda o günleri tekrar yaşamanın ve yaşatmanın mutluluğu içindeyiz.''
 

     Yeni yaptıkları sinemanın iki salondan oluştuğunu ve her salonda 90 koltuk bulunduğunu ifade eden Kimyonak, ''Salonlarımızda merkezi klima, dijital ses düzeni ve konforlu özel koltuklar mevcuttur. Vizyondaki filmleri Samandağ sinemaseverlerin beğenisine sunmayı hedefliyoruz''dedi.