SAMANDAĞ A ALMANYA DAN İŞADAMI HEYETİ GELDİ

Hatay'ın Samandağ ilçesine Almanya'dan iş adamlarından oluşan bir heyet geldi.
SAMANDAĞ A ALMANYA DAN İŞADAMI HEYETİ GELDİ
Uluslararası Türk Ticaret Merkezi Almanya Genel Koordinatörü Muammer Aydın, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'i ziyaret ederek, kente yapılabilecek yatırımlar hakkında bilgi aldı.
     Samandağ'dan sonra Suriye ve Arap Birliği ülkelerine gideceklerini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:
     ''Suriye'de Halep, Şam, Lazkiye, Humus Ticaret odalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yaptıktan sonra İran, Irak ve diğer Arap Birliği ülkelerine gideceğiz. Bu ülkelerde ticari, ekonomik ve dostluk ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik ARGE çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Son zamanlarda Türkiye ve Suriye arasındaki olumlu ilişkiler çerçevesinde, başta yatırım olmak üzere müteahhitlik hizmeti, mal teminine ilişkin Türk iş adamlarını buraya yönlendirmeye çalışacağız. İlişkileri geliştirip güçlendirerek kalıcı bir dostluk ve işbirliği yaratmak amacındayız.''
     Türk Ticaret Merkezi Almanya Başkan Yardımcısı Yaşar Toprak da, Samandağ'da ticaretle uğraşan insanlarla tanışıp birlikte bir şeyler yapmayı hedeflediklerini belirterek, ''Samandağ ile ilgili ilk düşüncemiz ilçemizi tanıtmak ve daha sonra gelecek öneriler doğrultusunda burada ne gibi yatırımların yapılabileceği üzerinde çalışmalar yapmaktır'' dedi.
     Ziyarette, Uluslararası Türk Ticaret Merkezi Almanya Yönetim kurulu Başkanı Salih Karatepe, Ankara Başkanı Kemal Uyan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.