SAMANDAG BALIKCI BARINAGA BARKAVIZYONLU ACILIŞI

Hatay'ın 150 kilometre sahil şeridi, limanı ve balıkçı barınağının bulunduğunu, ancak denizcilikten gerektiği gibi , bu kaynağı en iyi şekilde değerlendirmek için ne lazımsa yapmaya kararlı olduklarını söyledi.
SAMANDAG BALIKCI BARINAGA BARKAVIZYONLU ACILIŞI
 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de sahil şeridine sahip kentin deniz ürünlerinden elde ettiği gelirin çok düşük olduğunu ve bunu artırmak gerektiğini kaydetti.
     DLM Genel Müdürü Ahmet Arslan ise Işıklı-Konacık Balıkçı Barınağı'nın 200 tekneyi barındıracağını, 385 metre rıhtıma sahip olduğunu söyledi.
     Samandağ Balıkçı Barınağı'nın ise 300 tekne kapasitesinde olduğunu belirten Arslan, bu iki tesisi Ulaştırma Bakanlığının desteği sayesinde hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
     Konuşmaların ardından, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı ile canlı bağlantı kuruldu. Daha sonra Işıklı-Konacık ile Samandağ Balıkçı barınaklarının açılışı yapıldı.
     Törene, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Mustafa Öztürk, Abdülhadi Kayha, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ile kurum müdürleri, balıkçılar ve vatandaşlar katıldı.