SAMANDAĞ BELEDİYESİ EMEKLİLERİNİN SORUNLARI

-SÖZCÜ GÖLEŞ: ''KARŞILIKLI FEDAKARLIK YAPARAK MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ''
SAMANDAĞ BELEDİYESİ EMEKLİLERİNİN SORUNLARI
 Son 3 yıldır Samandağ Belediyesi'nden emekli oldukları halde, toplu sözleşmeden doğan alacaklarını ve diğer sosyal haklarını alamayan 92 işçi emeklisi, konunun karşılıklı fedakarlık yaparak çözümlenmesi istiyorlar.
     Emekli işçiler adına konuşan sözcü Ali Göleş, Belediye Hizmet Binası önünde düzenledikleri basın toplantısında 3 yıldır mağdur edildiklerini, geçen dönem belediye başkanı Ali Terzi'nin yaptığı hataların sonucunda bu durumlara düştüklerini iddia etti.
     Alacakları konusuna hiç bir yönetimin çözüm getirmediğini ifade eden Göleş, şöyle devam etti.
     ''Bu konudaki mağduriyetimizi bilmeyen yoktur. Şimdiki Belediye Başkanı Mithat Nehir'in iyi niyetinden endişemiz yok. Soruna el atarak İller Bankası ile görüşmeler başlatmıştır. Bununla ilgili meclis kararı da alındı. Emekliler olarak bu durumu takdirle karşılıyor ve destekliyoruz. Emekliler olarak bu kangrenleşmiş sorunun çözülebilmesi için belediye yönetimiyle uzlaşmayı istedik ve bu sorunu karşılıklı fedakarlık yaparak mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Belediyenin de mağdur duruma düşmemesi için gereken her katkıyı yapmaya hazırız. Sadece belediye başkanı değil diğer bütün meclis üyelerinin de duyarlı davranmalarını bekliyoruz.''
     Basın açıklamasının ardından emekliler sessizce dağıldı.