SAMANDAĞ CHP KALLEŞÇE SALDIRIYI KINADI

Barış mitingine yapılan kalleşçe saldırıyı kınamak ve hayatını kaybedenleri anmak için Samandağ CHP Abdullah Cömert alanında 11 ekim Pazar günü  saat 12.00’da  toplandı
SAMANDAĞ CHP KALLEŞÇE SALDIRIYI KINADI
Basın açıklama CHP ilçe Başkanı İbrahim Aydoğan tarafından yapıldı. 24. Dönem Hatay CHP  Milletvekili Refik Eryılmaz,CHP Hatay Milletvekili adayı Servet Mullaoğlu,Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir birer konuşma yaptılar.Konuşmacılar AKP Hükümetini istifaya davet ettiler. Abdullah Cömert alanında toplana kitle Sivas Şehitleri Caddesinden postahane caddesine yürüdüler.Yürüyüş Yeni parkta Son buldu.Samandağ Belediye Başkanı Mithat  Nehir:”Değerli Dostlarım;acımız tarifsiz,acımız büyük,Barış diyen yürekler halaydaydı.Hemde “Kanlı Pazar” türküsü eşliğinde iken kalleşçe saldırı gerçekleşiyor.Kanlı cumartesi,tarih sayfalarına kara leke olarak yazılacak.”Ne de özlemişiz gökyüzüne kansız bakmayı” pankartı;onları taşıyanlara önce kanlı sedye sonra kefen oldu.Kanlı Pazar 1969 yılında yaşandı.O gün bu gündür katiller bulunsun hesap sorulsun diye  sloganlar atarak geçirdik ömrümüzü.N ehesap soruldu ,nede katiller bulundu.Üst üste yığıldı ölülerimiz.Gökyüzü bir türlü aydınlanmadı. İnatlaşmaksa ;barış diyenlere karşı savaş diyenler karşıya dikildi. Başkanlık sevdasından “hesap veririz”korkusuyla kitleleler sindirildi.Modern Güvenlik zaafiyetine bakanlar gülümsedi istifa etmedi.Modern Başbakan bu katliamın özgürlüklere engel oluşturma gerekçesi gibi bahane işareti verdi. Madem;Biz çocuklarımıza bu kanlı bayrağı devretmek istemiyoruz.Barış pankartlarından kefen yaptırmak istemiyoruz.Gelin korkmadan ,yılmadan,sinmeden kendi iktidarlarının bekası için meydanları ateşe veren nemrudlara karşı duralım.Bir olalım birlik olalım. Bu topraklara barış egemen kılalım.Yaşamını yitiren kardeşleirmize Allah’tan rahmet ,yaralılara acil şifalar diliyorum.Hepimizin başı sağolsun. “dedi .
 
 
SAMANDAĞ CHP KALLEŞÇE SALDIRIYI KINADI haberi 12 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  980 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle